عزم سازمان صمت در احیای معدن زغالسنگ سنگرود جزم است/ واگذاری زغالسنگ رودبار به سرمایه‌گذار جدید برای فعالیت مجدد

باز باران خبر/ امیر حسین رسام، در جلسه‌ای با حضور مدیران تسویه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی وزارت صمت و برنده مزایده معدن زغال سنگ البرز غربی سنگ رود” شرکت پل راه نامی” جدید، اظهار داشت: در احیای معدن زغالسنگ سنگرود مطابق با رای شورایعالی معادن کشور، عزم جدی از سوی سازمان صمت وجود دارد.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان؛ برگزاری مزایده و تعیین بهره بردار جدید، مرحله به مرحله فرآیند واگذاری آن با نظارت دقیق را از جمله اقدامات و برنامه های سازمان صمت عنوان دانست و گفت: این جلسه جهت تعیین و تکلیف اموال قابل انتزاع معدن و‌تحویل نهایی به بهره برداربرگزار شد و فعالیت مجدد با انجام اکتشافات تکمیلی با اولویت زغال سنگ و‌ سپس اکتشاف سایر ذخایر موجود در عرصه معدن با قدرت پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به وجود پتانسیل های معدنی موجود در عرصه محدوده پروانه معدن سنگ رود بیان داشت : گستردگی عرصه معدن سنگرود و اکتشافاتی که ده های گذشته انجام شده ، نوید بخش وجود ذخایر معدنی مناسب علاوه بر زغال سنگ است که با انجام اکتشافات تکمیلی و‌تعیین ذخیره مناسب برای هر یک از مواد معدنی اکتشاف شده از سوی سرمایه گذار جدید برای ‌بهره برداری معادن ، می توانیم شاهد ایجاد ظرفیت های جدید اشتغال برای ساکنین بومی مناطق همجوار معدن باشیم.
به گفته امیرحسین رسام؛ فعالیت مجدد این معدن بزرگ به لحاظ مسائل اجتماعی و منطقه ای بسیار حائز اهمیت است و قطعا با حمایت و پیگیری های مسؤلین شهرستان رودبار خصوصا نماینده خدوم مردم رودبار و فرماندار شهرستان، فرآیند انتقال از سوی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اجرای تعهدات سرمایه گذار جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت.
وی فاز اول عملیات اجرایی برابر با تعهدات بهره بردار جدید را حداکثر تا پایان شهریور سال جاری اعلام و اضافه کرد: آغاز فعالیت طی یک برنامه زمانبندی مشخص ، برای از سرگیری مجدد فعالیت مجتمع معدنی سنگرود انجام خواهد شد.
رئیس اداره معادن و اکتشافات معدنی سازمان صمت گیلان تاکید نمود: راه اندازی این واحد بزرگ معدنی از نظر معیشتی و اشتغال زایی اهالی بومی مناطق فاراب و خورگام و… نقطه عطفی در رشد و شکوفایی اقتصاد شهرستان و استان خواهد بود و رونق و پویایی را همانندسالهای گذشته برای مردم منطقه فراهم خواهد آورد.
وی با اشاره به ذخایر مناسب آهک، خاک نسوز و سیلیس و… ایجاد واحدهای صنایع معدنی در این واحد بزرگ معدنی را جهت فرآوری و ایجاد ارزش افزوده ، از اولویت های بعدی دانست و عنوان کرد: سازمان صمت استان با جدیت و حساسیت بر اجرای دقیق فرآیند های اجرایی و برنامه ریزی شده از سوی بهره بردار جدید نظارت خواهد نمود .

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=21203

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: