عرصه خبر عرصه نحله ای خاص نیست بلکه عرصه قلم است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت رنگین کمانی از رسانه ها در استان، اظهار کرد: عرصه خبر عرصه نحله ای خاص نیست بلکه عرصه قلم است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، در همایش استانی روز خبرنگار که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه به پویش «روز خبرنگار، روز گزارش عملکرد نیست» پیوسته است، در سخنانی کوتاه گفت: شما خبرنگاران، پرسشگران و زبان رسای جامعه هستید و نفس، نفس ما به فعالیت شما بستگی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه الحمدلله در دوره مدیریت بنده، رنگین کمانی از رسانه ها در هر حزب و جناح سیاسی و با هر تفکری در استان فعالیت می کنند، افزود: عرصه خبر عرصه نحله ای خاص نیست بلکه عرصه قلم است و قلم نیز مقدس؛ خبرنگار باید ارزش قلم خود را بداند.

وی در ادامه با تأکید بر رعایت اصول حرفه‌ای از سوی خبرنگاران، تأکید کرد: خبرنگار می تواند در همه عرصه ها و حوزه ها برای آگاهی بخشی به جامعه ورود کند، اما حریم خصوصی افراد باید رعایت شود.

خبرنگاران ناظر بر عملکرد مسئولان هستند

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان نیز در این همایش، با اشاره به جایگاه مقدس و ارزشمند خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران تلاشگرانی هستند که در هر شرایطی مسائل جامعه و مشکلات مردم را به گوش مسئولان می‌رسانند.

محمد صادق حسنی با بیان اینکه خبرنگاران ناظر بر عملکرد مسئولان هستند، افزود: امروز عصر تبادل اطلاعات است و ما مسئولان باید آستانه تحمل انتقاد خبرنگاران را افزایش دهیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: خبرنگاران با گزارش، انعکاس خبر و قدرت خود بسیاری از مسائل اجتماع و عملکرد مسئولان را کنترل می‌کنند و مسئولان باید درصدد حل تمام مشکلات مردم و بویژه قشر خبرنگاران باشد.

در انتهای این همایش که با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در گیلان، سرپرست استانداری و جمعی از مدیران استان برگزار شد، از ١۵ نفر به نمایندگی از اصحاب رسانه استان گیلان بر روی سن تجلیل شد.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3165

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: