عادی انگاری مردم در مواجهه با این بیماری نگران کننده است

باز باران خبر/ یونس محمودی در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان لاهیجان با بیان اینکه غفلت و سهل انگاری عامل ابتلا به کرونا است، گفت: پرهیز از عادی انگاری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از عوامل مهم پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس است.

وی با بیان اینکه اتاق اصناف شهرستان نظارت بیشتری بر روی صنوف، کسبه و بازاریان داشته باشد، گفت: برگزاری هر مراسم تجمعی ممنوع است و رعایت دستورالعمل ها وظیفه هر مسئول و شهروندی می باشد.

فرماندار لاهیجان با ابراز نگرانی از افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا گفت: چنانچه پیشگیری و مراقبت ها با جدیت دنبال نشود، شاهد بروز و شیوع این ویروس با شدت و حدت و فراگیری گسترده ای خواهیم بود.  

محمودی با اشاره به لزوم توجه بیشتر مردم و مسئولان به شرایط کرونایی با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز، خاطر نشان کرد: فعالیت تالارها در شهرستان لاهیجان با توجه به شرایط نارنجی، امکان پذیر نیست.

وی افزود: بر اساس آمار اعلام شده از سوی کارشناسان بهداشتی، رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک در سطح شهرستان کاهش یافته که این موضوع می تواند آسیب جدی به مردم لاهیجان وارد کند.

نماینده عالی دولت در لاهیجان تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در سه بیمارستان این شهرستان بستری هستند را ۴۷ نفر اعلام کرد و افزود: تست های PCR و رپید تست‌ (تست سریع کرونا) طی بهمن ماه سال جاری در سطح شهرستان انجام می شود و روند تشخیصی را تسریع نموده است.

محمودی خاطر نشان کرد: در بهمن ماه امسال یک هزار و ۲۲۰ تست PCR توسط مرکز ۱۶ ساعته کرونا شهرستان انجام شد که ۲۷۶ مورد از این تست ها مثبت شد و ۱۶۲۵ تست سریع هم تیم های مراقبتی به درب منازل اعزام شدند که ۲۳۷ مورد مثبت شناسایی گردید.

وی با اشاره به انجام یک هزار و ۳۵۸ مورد بازرسی از صنوف و اماکن عمومی لاهیجان طی بهمن ماه گفت: در جریان بازدیدهای انجام شده ۱۹۵ واحد منجر به صدور اخطاریه و ۴ واحد معرفی به مرجع قضایی و ۴ واحد پلمب شدند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18411

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: