گیلان ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد

همایش استانی روز صنعت و معدن و تجارت گیلان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، نمایندگان و جمعی از صنعتگران و تولیدکنندگان در سالن بانک کشاورزی رشت برگزار شد.

به گزارش باز باران خبر؛ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت: ظرفیت‌های خوبی در گیلان برای توسعه وجود دارد و مسئولان نیز عملکرد خوبی داشتند اما این تلاش‌ها کافی نیست.

عباس تابش با اشاره به اتخاذ تصمیمات در لاهیجان برای مقابله با قاچاق چای افزود: شناسه‌دار کردن چای و قابل شناسایی بودن چای ایرانی و خارجی را در دستور کار قرار دادیم اما از مسئولان خواستم که برای فرهنگ‌ سازی درخصوص مصرف تولیدات داخلی اهتمام بیشتری کنند.

وی با تاکید بر شناساندن طعم چای اصیل ایرانی به مردم تصریح کرد: باید در بسته‌بندی چای از روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید بهره گیریم و بدانیم که به‌دست آوردن بازار تنها به حجم واحدهای تولیدی مربوط نیست بلکه جذب مشتری مهم‌تر است.

تابش با ابراز خرسندی از افتتاح واحدی در کشور که تولید آن ۱۰۰ درصد داخلی است بیان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی سارمان صمت افتتاح نمایشگاه تولیدات داخلی است و همه واحدهای تولیدی مکلف هستند نیاز خارجی خود برای قطعات را در معرض دید عموم قرار دهند.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه سهم ۲۶ درصدی صنعت برای تسهیلات باید به ۴۰ درصد برسد خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که سرمایه‌ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه شرایط تبدیل تحریم به فرصت وجود دارد افزود: اعتقاد داریم فکر و استعداد مردم ایران می‌تواند تحریم و توطئه دشمنان را خنثی کند و ثبات چند روز اخیر در بازار و همچنین افزایش تولید خودرو در کشور گواه این ادعا است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این همایش گفت: شرایط فعلی بازار کسب و کار برای صنعت مطلوب نیست و مباحث تکراری مثل مشکلات نقدینگی و مالیات همواره وجود داشته و ما با سختی زیادی در این دوران امور را پیش می‌بریم.

فرحمند پورعلی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با وحدت، فشار تحریم‌ها را از سر گذراندیم اما این به معنای تمام شدن مشکلات نیست و بایستی با کار کارشناسی ریشه مشکلات را بررسی و برای رفع آنها راه‌حل مناسبی ارائه دهیم.

وی بیان کرد: از مسئولان می‌خواهیم به تامین و توزیع عادلانه منابع در بخش صنعت، ایجاد ثبات و اجرای دقیق قوانین و لغو بخشنامه‌های مغایر با قانون در کوتاه‌ترین زمان اقدام کنند زیرا این بخشنامه‌ها مانع بزرگی بر سر راه تولیدکنندگان هستند.

پورعلی گفت: اجرای تمام عیار قانون سیاست‌های اصل ۴۴ و قانون رفع موانع تولید و حمایت از کالاهای ایرانی از سوی تمام نهادهای حاکمیتی، فراهم کردن زمینه ثبات اقتصادی با همکاری کارشناسان اقتصادی و تصویب آن توسط مراجع قانونی و ارتقای سطح زندگی کارگران بخش صنعت و معدن برای رفع مشکلات نافع هستند.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2668

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: