طرح جامع آسیب‌های اجتماعی در ۱۸ محله گیلان اجرا می‌شود

معاون سپاه قدس گیلان با بیان اینکه طرح جامع آسیب‌های اجتماعی در ۱۸ محله این استان اجرا می‌شود، گفت: اجرای این طرح در حوزه پیشگیری از اعتیاد، تحکیم نظام خانواده، محرومیت‌زدایی و ارتقای معیشت ساکنان محلات محروم برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از فارس، محسن جعفری در دیدار با جمعی از مشاوران اجتماعی و خانواده اظهار کرد: طرح جامع در محلات محروم و آسیب‌دیده شهرستان‌های رشت، لنگرود و لاهیجان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در ۱۶ شهرستان گیلان محلات آسیب دیده را شناسایی کردیم، افزود: اجرای این طرح در حوزه پیشگیری از اعتیاد، تحکیم نظام خانواده، محرومیت‌زدایی و ارتقای معیشت ساکنان محلات محروم برنامه‌ریزی شده است.

معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان با تأکید بر اجرای طرح کرامت در مناطق حاشیه‌نشین شهرها، گفت: از نخبگان و فرهیختگان اجتماعی و فرهنگی برای برنامه‌ریزی در حوزه آسیب‌زدایی اجتماعی دعوت می‌کنیم تا ارائه خدماتمان را ارتقا دهیم.

 جعفری با اشاره به برنامه‌های مختلف فرهنگی در این طرح تصریح کرد: بیش از ۱۱۰ عنوان برنامه فرهنگی، معیشتی، خدماتی، عمرانی و علمی، ازدواج آسان و پیشگیری از طلاق در محلات آسیب دیده استان گیلان در حال اجرا بوده که به زودی نیز خدمات مشاوره‌ای به صورت ویژه در این مناطق ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز جهاد اجتماعی با عنوان خانه‌های امید در مراکز آموزش عالی استان گیلان راه‌اندازی می‌شود، افزود: از توان و ظرفیت علمی و پژوهشی دانشجویان و دانشگاهیان در رفع آسیب‌های اجتماعی بهره می‌بریم.

معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان افزود: دوره‌های ویژه مهارت‌های زندگی برای دانشجویان سال آخر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شده که امسال اجرایی می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3692

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: