طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در شهرستان رشت اجرایی می شود

بانوان نقش محوری در نهادینه سازی فرهنگ ترافیک در جامعه دارند

فرماندار رشت با ابراز امیدواری جهت موفقیت طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در کاهش میزان تصادفات، تاکید کرد: بانوان به عنوان پرورش دهندگان نسل آینده، نقش بسزایی در نهادینه سازی فرهنگ صحیح ترافیک در جامعه دارند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ مهندس علی فتح اللهی در همایش “طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک” با بیان این که ایجاد زیرساخت های مناسب برای تامین رفاه و آسایش و ایمنی انسان ها و از نخستین گام های دستیابی به توسعه در هر کشوری است، اظهار داشت: عوامل مختلفی چون ساخت پل ها و جاده های مناسب، نصب تابلوهای رانندگی و ساخت خودروهایی با استحکام و سیستم ایمنی بالا، جهت تامین سلامت و حفظ جان انسان ها در جاده ها و خیابان ها موثر است.

فرماندار شهرستان رشت  ادامه داد؛ انسان به عنوان سازنده خودرو و جاده و در قالب راننده یا عابرپیاده، مهم ترین نقش را در این مبحث بر عهده دارد و چنانچه فاقد وجدان کاری، دیدگاه احترام گزاری به قانون و نگاه توسعه گرایانه باشد، می تواند بیشترین مشکلات را رقم بزند.

مقام عالی دولت در مرکز استان با بیان اینکه رعایت قانون، مساوی با ایجاد امنیت است، خاطرنشان کرد: تعداد آمار کشته شدگان بر اثر سانحه تصادف پس از انقلاب در کشور ما، بیش از میزان تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس است و این نشان دهنده این است که عدم رعایت قانون و بی احتیاطی می تواند خسارتی ویرانگرتر از جنگ را برای یک جامعه در پی داشته باشد.

وی آمار تصادفات رانندگی در کشورهای توسعه یافته را به نسبت کمتر از دیگر کشورها خواند و افزود: اگر می خواهید در مقابل قانون نباشید باید پشت قانون باشید، از این رو فرهنگسازی مناسب در این بحث بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه هر انسانی باید خود به مانند یک پلیس برای خویش و دیگران باشد، تصریح کرد: در این خصوص بانوان به عنوان نخستین آموزگاران در خانواده جهت انتقال مفاهیم اولیه زندگی و با توجه به اینکه بخش اعظمی از تربیت نسل اینده کشور را بر عهده دارند، می توانند نقش موثرتری را ایفا کنند.

مهندس فتح اللهی با اشاره به اینکه رانندگی خانم ها منظم تر و دقیق تر و آمار ثبت شده از میزان جرایم رانندگی ثبت شده از سوی آنان کمتر است، افزود: همراهی زنان جامعه با اقشار مختلف در قالب طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک و در راستای توسعه انضباط ترافیکی در سطح مواصلاتی درون و برون شهری استان موجب موفقیت این طرح می شود.

وی ابراز امیدواری کرد:با اجرای این طرح، بانوان بتوانند مروج خوبی جهت  فرهنگ صحیح ترافیک در بین خانواده خویش و همچنین در سطح جامعه  باشند.

در پایان این نشست که با حضور سرهنگ طالبی رئیس پلیس راهور گیلان برگزار شد، احکام بانوان فرهنگیار ترافیک به آنان اهدا شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14186

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: