ضرورت تقویت بعد نظارتی مجلس؛استفاده از توانمندی‌های داخلی در دستور کار است

نماینده مردم رشت در مجلس ضرورت تقویت بعد نظارتی مجلس را مورد تأکید قرار داد و گفت: مجلس استفاده از توانمندی‌های داخلی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از تسنیم، محمدرضا احمدی سنگری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای برخورد با اخلال‌گران اقتصادی باید ملاحظه‌کاری، سعی در حفظ کردن آبرو آنان و تعارفات را کنار بگذاریم اظهار داشت: در کشور خلاء قانونی نداریم اما لازم است مجلس و نهادهای مرتبط بعد نظارتی خود را تقویت کنند. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه برای تحقق این هدف همه تلاش کنند عنوان کرد: مسائل اقتصادی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بوده است و ایشان همواره راهکارهای لازم را بیان فرموده‌اند.

احمدی سنگری اعتقاد قلبی داشتن به ظرفیت‌های درونی کشور و اعتماد به جوانان و متخصصان را رمز توسعه اقتصادی و تحقق شعار جهش تولید دانست و ابراز داشت: اگر می‌خواهیم تحریم‌ها را دور بزنیم، اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم و زمینه اشتغال و ازدواج جوانان را تسریع ببخشیم باید راهبردهای اقتصاد مقاومتی را در کشور پیاده کنیم.

وی تلاش مردم، بسیجیان، جوانان و گروه‌های جهادی در ایام اوج شیوع کرونا در کشور و عزم و اراده آنان برای تولید ماسک و ملزومات بهداشتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای نجات اقتصاد کشورمان و بهبود معیشت مردم باید به توانمندی‌های داخلی توجه ویژه‌تری داشته باشیم و مجلس نیز در همین راستا حرکت می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس عدم مماشات با سوداگران و سودجویانی که باعث اخلال در بازار عرضه کالاها می‌شوند را لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: وقتی کسی که زندگی مردم را از بین می‌برد و با اقدامات خود اقتصاد کشور را دچار مشکل می‌کند چرا باید آبروی او حفظ و ملاحظه‌کاری در برخورد با وی در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تقویت بعد نظارتی مجلس را لازم و ضروری اعلام کرد و با بیان این مطلب که از حیث وجود قوانین در کشور مشکلی وجود ندارد گفت: قانون به اندازه کافی داریم اما مشکل ما ضعف نظارت است از سوی دیگر معتقدم اگر هر کسی به وظیفه و رسالت خود به درستی عمل کند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10971

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: