ضرورت بهره برداری از تصفیه خانه سراوان رشت تا دو ماه آینده طبق وعده پیمانکار

پیگیری هایی مستمر برای اجرای پروژه های حوزه پسماند و شتاب در تکمیل آنها انجام شده

قدردانی از صبوری و همکاری مردم سراوان

استاندار گیلان با تصریح اینکه پیگیری هایی مستمر برای اجرای پروژه های حوزه پسماند و شتاب در تکمیل آنها انجام شده، گفت: بر اساس وعده پیمانکار پروژه تصفیه خانه زباله سراوان و نیز شهرداری رشت ، این پروژه باید تا دو ماه آتی به بهره برداری برسد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) پس از بازدید از مراحل پایانی پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت در جمع خبرنگاران؛ موضوع پسماند را همچنان از مهمترین مسائل و مشکلات استان عنوان و بیان کرد: طی سال های اخیر برای اجرای پروژه های حوزه پسماند و تسریع در روند تکمیل آن ، پیگیری‌های مستمری صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هم اکنون پروژه های مرتبط با پسماند در نقاط مختلف استان بین ۲۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

دکتر زارع با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه تصفیه خانه زباله سراوان رشت گفت: تاسیسات ، تجهیزات و ماشین آلات این پروژه تقریباً کامل است و تنها بخشی از کوره جانبی این تاسیسات نیاز به اقدامات تکمیلی دارد و برای احداث حوضچه نیز فرصت یک ماهه لازم است.

استاندار گیلان با ابراز امیدواری برای بهره برداری تصفیه خانه سراوان تا دو ماه آینده بر اساس وعده پیمانکار این پروژه و نیز شهرداری رشت ، از صبوری و همکاری خوب مردم سراوان که طی سال‌های اخیر متحمل دشواری هایی شدند ، قدردانی کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان به نیروگاه زباله سوز رشت که بر اساس برنامه ریزی ها سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد نیز اشاره و اضافه کرد: این پروژه با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل می شود و طبق برآورد صورت گرفته تا زمان حاضر؛ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد.

دکتر زاع اظهار داشت: اعتباری که سال گذشته با همکاری سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور به پروژه های پسماند گیلان اختصاص یافت ، بی سابقه بوده و اعتبارات ماه‌های اخیر هم افزون بر یکصد میلیارد تومان است که امیدواریم تا پایان سال مالی این اعتبار جذب شود .

وی یادآور شد: پیش بینی اعتبار برای سال‌جاری هم به اندازه نیازی که تاکنون برای تکمیل این پروژه اعلام شده ، به صورت کامل جذب خواهد شد ، از این‌رو امیدواریم تعهدات در موعد مقرر به اجرا برسد.

تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان رشت با ظرفیت ۳لیتر در ثانیه هم اکنون ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد و دیوار حفاظتی آن با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان در دست احداث است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10907

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: