ضرورت برنامه ریزی برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز

استاندار گیلان بر لزوم انجام برنامه‌ریزی در خصوص پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و گفت: انتظار دارم عملکرد بهتر و تغییرات بنیادی خصوصاً در امر پیشگیری و سپس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را شاهد باشیم.

 به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور نیز حضور داشت؛ با تأکید براجرای مصوبات جلسات قبل مبنی بر هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: انتظار ما این است همه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا با آمادگی خوب اهداف مهم استان در این خصوص که جز وظایف همه دستگاه‌ها نیز است را با طرح و هدفی معین پیش ببریم.

وی بر لزوم انجام برنامه‌ریزی در خصوص پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و افزود: انتظار داریم عملکرد بهتر و تغییرات بنیادی خصوصاً در امر پیشگیری و سپس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز را شاهد باشیم.

 وی اقدامات صورت گرفته را رضایت‌بخش عنوان کرد و گفت: گزارش عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نشان دهنده تلاش‌ها  و نقش پیشگیرانه خوب  در این حوزه است.

دکتر زارع با بیان اینکه برخی از طرح‌ها در حال اجراست و هنوز به طور کامل اجرایی نشده، تصریح کرد:  برای نمونه ، ۱۸ هزار کالا به مرکز اعلام شده و انتظار داریم شناسه آنها مشخص شود.

وی با بیان اینکه از مدیران  عضو ستاد انتظار می‌‌رود در همه ایام سال به جد پیگیر موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشند افزود: در امر مبارزه و کشفیات نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان(عج) و سایر دستگاه‌ها اقدامات خوب و نتیجه بخشی انجام داد‌ه‌اند، ولی بایستی ضمن برخورداری از تجهیزات بهتر، فاصله‌ بین کشفیات و واقعیت موجود بیش از گذشته کاهش یاید.

استاندار گیلان با اشاره به کشف کالای قاچاق در استان، این مسئله را نشان دهنده آن دانست که در برخی نهادها به تجهیزاتی نیاز داریم ضمن آنکه دستگاه‌ها مختص مناطق مرزی مانند آستارا نباشد بلکه در سایر مناطق مانند منطقه آزاد انزلی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

دکتر زارع  با بیان اینکه طبق گزارشات کیفیت کار و سرعت عمل خوب است افزود: می‌بایست در برخی بخش‌ها  به کیفیت کار ارتقاء داد.

وی یادآور شد:  در جلسات ماه‌های گذشته تأکید کردم در این خصوص دادرسی‌ها به حداقل زمان ممکن کاهش یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه نیازمند تقویت پهبادها و افزایش برج‌های دیدبانی در مناطق مرزی هستیم، اضافه کرد: سال گذشته اعتبارات امنیتی و مرزبانی بیشتر بود؛ امسال نیز پیش‌بینی اعتبارات صورت گرفته بود اما متاسفانه تاکنون تخصیص لازم تحقق نیافته است.

وی بر ضرروت ایجاد سامانه‌های گوناگون  همچون انبارداری، حمل و نقل، هویت دام و دامپزشکی تأکید کرد و افزود: هرچقدر از تجهیزات و نرم‌افزارها بیشتر استفاده کنیم، قطعاً تضمین‌کننده پیشگیری و صیانت ماست و آسیب‌هایمان نیز کمتر می‌شود.

دکتر زارع  بار دیگر بر ارائه برنامه از سوی مدیران عضو ستاد تأکید کرد و گفت: اقدامات پیشگیرانه با استفاده از تاکتیک‌هایی که متناسب با بومی‌سازی است  را به کار ببریم.

وی با بیان اینکه در موضوع مبارزه با قاچاق گل و گیاه اقداماتی خوبی صورت گرفته، ولی می‌بایست کماکان با جدیت دنبال شود ابراز امیدواری کرد که اقدامات همراه با موفقیت استمرار یابد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7957

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: