صدور ۳۷۰۰ برگ سند روستایی و شهری گیلان در سال جاری

باز باران خبر/  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه حدود ۳۷۰۰ برگ سند روستایی و شهری با همکاری ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

حامد دائمی  در گفت و گو با ایسنا در خصوص صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اواخر دهه ۷۰، بر اساس تبصره ۷۱ برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور، به منظور تجدید حدود و رسمیت بخشیدن به مالکیت املاک فاقد سند مالکیت در روستاها، با همکاری ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور سند مالکیت برای املاک روستایی اقدام کرده است.

وی افزود: این روند در ماده ۱۴۰ برنامه سوم توسعه و ماده ۱۳۳ برنامه چهارم توسعه ادامه داشته و در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور، روند صدور سند مالکیت از ماده به صورت قانون موسوم به قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن تبدیل شد.

دائمی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱ قانون مذکور، علاوه بر صدور سند مالکیت املاک واقع در محدوده روستاهای بالای بیست خانوار، برای اولین بار صدور سند مالکیت برای املاک شهرهای زیر بیست و پنج هزار نفر جمعیت، نیز به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محول شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان افزود: در برنامه ششم توسعه نیز همانند برنامه پنجم، این قانون ابقاء و به منظور صدور اسناد مالکیت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت، با همکاری مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه دارد. از ابتدای طرح صدور سند توسط بنیاد مسکن (از اواخر دهه ۷۰ ) تاکنون، برای تعداد ۷۹۹ روستای بالای بیست خانوار طرح صدور سند اجرا و تعداد ۱۵۴۷۶۱ جلد سند روستایی صادر شده و از سال ۱۳۹۰ به بعد نیز برای ۱۷ شهر کمتر از بیست و پنج هزار نفر جمعیت طرح صدور سند اجرا و تعداد ۲۵۶۳ برگ سند مالکیت شهری صادر شد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه حدود ۳۷۰۰ برگ سند روستایی و شهری با همکاری ثبت اسناد و املاک صادر شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=28330

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: