شورایعالی کار فاصله‌ی بین دستمزد و نرخ سبد معیشت را کاهش دهد

بازباران خبر/به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) در مراسمی که به مناسبت عید مبحث در خانه کارگر برگزار شد، ضمن تبریک این روز گفت: جلسات شورایعالی کار در مورد مزد ۱۴۰۱ دو هفته‌ای است که شروع شده اما تاکنون نمایندگان به جمع‌بندی نرسیده‌اند. 

وی گفت: ما امیدواریم شورایعالی کار و به تبعِ آن هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی و هیأت دولت تصمیمات مزدی خود را منطبق بر واقعیتهای جامعه و وضعیت زندگی کارگران و همچنین با توجه به افزایش لجام گسیخته‌ی قیمت‌ها بگیرند. 

محجوب تاکید کرد: نمایندگان کارگری در شورایعالی کار کوتاهی نمی‌کنند، ما امیدواریم گروه کارفرمایی نیز وضعیت را به خوبی درک کند. دبیرکل خانه کارگر با اشاره فاصله‌ی دستمزد و رقم سبد معیشت گفت: حداقل دستمزد با رقم رسمیِ سبد معیشت فاصله‌ی بسیار زیادی دارد. ما امیدواریم برای دستمزد سال ۱۴۰۱ این فاصله کاهش پیدا کند. 

محجوب با اشاره به تجمع کارکنان دولت مقابل مجلس گفت: برخی از کارکنان بخش دولتی هفته‌ی گذشته در اعتراض به افزایشِ ده درصدیِ دستمزد و تبصره ۱۲ قانون بودجه، مقابل مجلس جمع شدند که ما با آن‌ها هم‌صدا هستیم. مجلس نباید اجازه بدهد این اتفاق بیفتد و همه‌ی دستمزدها با یک فرمول باید افزایش پیدا کند. 

وی گفت: عده‌ای به مذاکرات برجام خوشبین هستند و معتقدند بر روی تورم اثر خواهد گذاشت، ما مخالف این حرف نیستیم اما همین الان نیز دستمزد با تورم فاصله‌ی بسیاری دارد. اگر توافق برجام به نتیجه برسد تورمی که تاکنون ایجاد شده جبران نمی‌شود بلکه ممکن است جلوی افزایش نرخ تورم گرفته شود. بنابراین به این بهانه دستمزدها را پایین نگه ندارند. 

دبیرکل خانه کارگر در پایان گفت: شورایعالی کار با افزایش متناسب دستمزد، عید کارگران را بسازد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23023

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: