شهردار رشت در جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداری عنوان کرد؛ سیمای بصری متفاوت رشت در نوروز ۱۴۰۳/ تمهیدات ویژه شهرداری برای جشن با شکوه نیمه شعبان

 

باز باران خبر/جلسه ستاد استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۳ در راستای برنامه های مدیران مناطق شهری و روسای سازمان های شهرداری و همچنین تمهیدات ویژه در راستای برگزاری با شکوه جشن نیمه شعبان با حضور شهردار رشت برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، جلسه ستاد استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۳ و همچنین تمهیدات ویژه شهرداری برای برگزاری جشن با شکوه نیمه شعبان امروز شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ با حضور رحیم شوقی شهردار، علیرضا حسنی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری، علی خانواده محجوب رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، محمدباقر بشردانش معاون خدمات شهری شهرداری و مدیران مناطق پنجگانه شهری در سالن اجتماعات شهرداری رشت برگزار شد.

سیمای بصری متفاوت شهر رشت در نوروز ۱۴۰۳

شهردار رشت در جلسه مذکور با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای استقبال از بهار و نوروز سال ۱۴۰۳ توسط مناطق پنجگانه شهری و سازمان های تابعه شهرداری، اظهار کرد: بهار سال جدید با ماه مبارک رمضان، بهار قرآن تقارن پیدا کرده و در این راستا برنامه های ویژه ای توسط سازمان های تابعه شهرداری و مدیران مناطق شهری تدوین شده و در حال انجام است.

رحیم شوقی بر تسریع لکه گیری و آسفالت معابر شهری برای استقبال از نوروز تاکید کرد و افزود: تمهیدات لازم برای محل های اسکان مهمانان نوروزی، رنگ آمیزی جداول و تعمیر سرویس های بهداشتی توسط مدیران مناطق شهری اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم برای نصب المان ها و نورپردازی معابر برای استقبال از بهار انجام شده است، تصریح کرد: شهروندان و مهمانان باید در ایام نوروز ۱۴۰۳ سیمای بصری متفاوتی از شهر را شاهد باشند و خاطره ای زیبا از رشت در اذهان بماند.

شهردار رشت، توجه ویژه به ورودی های شهر برای استقبال از بهار را حائز اهمیت خواند و گفت: سال جدید زمانی که مهمانان وارد رشت می شوند باید نوروز را احساس کنند و بدانند با دیگر ایام سال متفاوت است.

معلم از طرف خیابان سعدی با کفپوش استاندارد و ویژه مناسب سازی برای عبور معلولان و نابینایان برنامه ریزی شده است.

یزدانی با اشاره به تهیه نهال برای کاشت در ایام درختکاری، بیان کرد: کاشت درختان در موعد ۱۵ اسفند ماه انجام می شود ضمن اینکه پیاز گل لاله برای کاشت در میدان ها تهیه شده است.

نصب المان های بهار و رمضان در پیاده راه فرهنگی رشت

مدیر منطقه دو شهری نیز در جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداری رشت از طراحی سه المان با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای نصب در پیاده راه فرهنگی خبر داد و گفت: دو المان با محوریت بهار و یک المان با محوریت ماه مبارک رمضان قبل از نوروز سال ۱۴۰۳ در پیاده راه فرهنگی شهرداری نصب می شود.

محمد دانش شکیب با بیان اینکه کاشت نشای فصلی و پیاز لاله در میدان های منطقه دو شهری در حال انجام است، تصریح کرد: پیاده روسازی در خیابان جوان، رنگ آمیزی جداول سطح شهر و خیابان های حافظ و مطهری آغاز شده و لکه گیری معابر به صورت همه روز انجام می شود ضمن اینکه ترمیم کفپوش پیاده راه فرهنگی و سایر خیابان ها توسط پیمانکار در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: همزمان با عید نوروز سال ۱۴۰۳ ویژه برنامه های متعددی برای اجرا در پیاده راه فرهنگی رشت توسط سازمان های فرهنگی اجتماعی و سیما، منظر و فضای سبز شهری تدارک دیده شده است.

آماده سازی پارک ملت رشت برای اسکان مهمانان نوروزی

مدیر منطقه سه شهری شهرداری رشت نیز در جلسه مذکور با اشاره به برنامه های مختلف تدارک دیده شده برای استقبال از بهار و مهمانان نوروزی اظهار کرد: تعداد ۷ هزار بوته نهال و یک هزار و ۲۰۰ پیاز گل لاله برای کاشت در میدان ها و خیابان های منطقه سه شهری رشت تهیه شده است.

حامد حیدری از جانمایی و قراردادن ۱۲ هزار گلدان در مسیرها و معابر منطقه سه شهری رشت خبر داد و افزود: تعمیر بعضی از لوازم ورزشی و مبلمان پارک ها و همچنین رنگ آمیزی آنها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بیشتر مهمانان نوروزی در پارک ملت رشت اسکان داده می شوند، تصریح کرد: مرمت و بهسازی نمازخانه و سرویس بهداشتی پارک ملت برنامه ریزی شده ضمن اینکه سازه تونل سبز از سرویس بهداشتی تا نمازخانه این پارک در حال احداث است.

مدیر منطقه سه شهری رشت به کلرزنی و سرویس آبنمای موزیکال اشاره کرد و گفت: المان های نوروزی با هماهنگی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری طراحی شده است.

حیدری با اشاره به اینکه پایه های چراغ برای تعویض سیستم روشنایی خیابان شهدا تا پل جانبازان تهیه شده است، بیان کرد: پایه چراغ ها برای بهبود سیستم روشنایی پارک ملت تهیه شده و تا پایان امسال نصب می شوند.

وی، ترمیم نوار حفاری توسط پیمانکار را از جمله برنامه های در حال انجام ذکر کرد و یادآور شد: رنگ آمیزی، پاکسازی و تعمیر سرویس بهداشتی پارکینگ پارک ملت برای اسکان مهمانان نوروزی در حال انجام است.

 

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=34710

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: