شرکت صنعتی سیلندر امید فردا، از اشتغال ۱۸۰ نفر جوان بیکار گیلانی تا تأمین نیازهای بیمارستانی

باز باران خبر/ شرکت صنعتی سیلندر امید فردا توسط جوانان کارآفرین گیلانی در شهرک صنعتی سفیدرود رشت راه اندازی شده است. امید حبیبی لاسکی و سعدی پورشعبان، از جوانان موفق و شایسته ، توانسته اند با راه اندازی این مجموعه برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم و برای ٧٠ نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد نمایند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه خبری فومنات؛ بیکاری در استان گیلان؛ فقر پنهانی است که پسِ امواج زیبا و سرسبزی گیلان زمین خود نمایی می کند و چه بسا زندگی را بر جوانان این دیار زیبا تلخ و تاریک کرده است. استان گیلان به خاطر بیکاری، به یکی از مهاجرت فرست ترین استانهای کشور تبدیل شده است.

با آنکه به خاطر آب و هوای مطبوع و زیبایی های سحرانگیز گیلان، افراد غیربومی متمول زیادی، در این سامان ویلاسازی کرده اند و پا به این بهشت خدادادی نهاده اند اما بی شمار جوانان رعنای گیلک و تالش، در پی لقمه نانی به خارج از استان پناه برده اند.

بر همگان روشن است است که چرخه تولید در استانمان به کندی می چرخد و هرگز جوابگوی جوانان بیکار ما نیست. در سالهای اخیر مقام معظم رهبری در پیام های سالانه خود به تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید بسیار کرده اند تا با استفاده از پتانسیل های داخلی، استفاده از نیروی کار و سرمایه داخلی، تولید در کشور افزایش یابد و از این رو با افزایش سطح تولید و اشتغال زایی، معضل بیکاری تا حدودی کمتر برای خانواده ها به یک چالش تبدیل شود. هر چند کم کاری ها و کارشکنی هایی را در جهت تحقق این شعار از سوی برخی مسئولان شاهد بوده ایم ولی بارقه های امیدی نیز با همت و اراده جوانان این سرزمین دیده می شود.

در استان گیلان ، وجود صنعت در کنار بخش کشاورزی و گردشگری می تواند مشکلات بیکاری جوانان را تا حد زیادی کاهش دهد. یکی از شرکت های تولیدی و صنایع تبدیلی که در طی یکی و دو سال اخیر توانسته گام های موفقی را در راستای اشتغال زایی و تولید بردارد، شرکت صنعتی سیلندر امید فردا است که توسط جوانان کارآفرین گیلانی در شهرک صنعتی سفیدرود رشت راه اندازی شده است. امید حبیبی لاسکی و سعدی پورشعبان، از جوانان موفق و شایسته ، توانسته اند با راه اندازی این مجموعه برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم و برای ٧٠نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد نمایند که جای تحسین دارد. شرکت فوق دارای پروانه ساخت وسیله پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی، پروانه استاندارد ملی از سازمان ملی استاندارد ، مجوز فعالیت تولید از سازمان آتش نشانی و استانداردهای ISO 9001 ، ISO 13485  می باشد.

این مجموعه تولیدی به نام شرکت سیلندر امید فردا و با برند سعدی سیلندر، در زمینه تولید انواع کپسول های آتش نشانی و بیمارستانی، اکسیژن صنعتی و طبی در اوزان مختلف ، خدمات شارژی ، تعویض و تعمیر و تست هیدروستاتیک انواع سیلندر، فعالیت دارد و در این روزهایی که بیمارستانها با حجم زیادی از بیماران کرونایی مواجه اند، این شرکت توانسته بخشی از نیازهای بیمارستانی را در زمینه کپسول اکسیژن تامین نماید تا به دور از هزینه های گزاف و واردات آن از کشورهای دیگر بتوان با تولید محصول بومی، خدمات خوبی را به جامعه ارائه نمود. به امید روزی که چرخ تولید در استان زخم خورده ی گیلان ، بیش از پیش تحرک داشته باشد و رنگ توسعه بر رخسارش بنشیند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19406

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: