شرکت‌های منطقه آزاد انزلی را وارد بورس می‎کنیم

همت مضاعف به منظور جهش تولید

روزبهان گفت: یکی از راهکارها به منظور تقویت بخش اقتصادی، ورود بازار سرمایه و بورس و مشارکت سرمایه گذاران بوده لذا درصددیم شرکت های منطقه آزاد انزلی را وارد بورس کنیم.

به گزارش باز باران خبر؛ جلسه شورای اداری منطقه آزاد انزلی به ریاست دکتر روزبهان رییس هیات مدیره و مدیرعامل، به منظور تدوین برنامه های لازم جهت رشد شاخص های اقتصادی و ارتقای نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه مبادلات برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به نام گذاری سال جاری و نقشه راه از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید اظهار کرد: این شعار به این معناست که باید تلاش و همت مضاعف به منظور تبدیل تهدیدات به فرصت داشته باشیم و جهشی را در عملکردمان به وجود بیاوریم، در حال حاضر کشورمان در سخت ترین شرایط تحریم پس از انقلاب قرار دارد و با انطباق خود با شرایط موجود، تدوین برنامه مدون و گام برداشتن در مسیر توسعه، تهدیداتی که برای منطقه و کشور ایجاد شده است را می توان به فرصت تبدیل کرد.

 روزبهان توسعه فعالیت های صنعتی را یکی از راهبرد های مناسب به منظور تحقق اهداف در زمینه جذب سرمایه گذار و تقویت درون زایی و برون گرایی به عنوان یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: این ضرورت وجود دارد که زمینه های بهتر برای رشد فعالیت های صنعتی داشته باشیم و تاکنون منطقه آزاد انزلی با توجه به محدودیت ها در بسیاری از زمینه ها دستاوردهای قابل توجهی به خصوص در فعال سازی واحدهای راکد داشته است و با توسعه زیرساخت های سرمایه گذاری و فعالیت شهرک صنعتی شماره ۳ بستر لازم برای فعالیت واحدهای تولیدی توانمند بیش از پیش فراهم خواهد شد و معتقدم شرایط فعلی می تواند زمینه ساز جهش در منطقه آزاد انزلی باشد.

وی در ادامه به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد انزلی در بین کشورهای حاشیه خزر اشاره و افزود: این منطقه به لحاظ بهره مندی از مواهب طبیعی، نزدیکی به قطب جمعیتی کشور ، قرار گرفتن در مسیر کریدورهای بین المللی، موقعیت مکانی و پتانسیل بسیار بالایی را در زمینه های جذب گردشگر داخلی و خارجی، توسعه مبادلات تجاری و ارز آوری برای کشور دارد و باید روند اجرای پروژه های عمرانی و زیر ساختی شتاب بیشتری داشته باشد و همه مدیران توسعه همه جانبه در راستای برند سازی و ارتقای شاخص ها را مد نظر قرار دهند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تقدیر از اعضای ستاد مقابله با ویروس کرونا در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: در بحث مسوولیت اجتماعی در ایام کرونا، اعضای ستاد مقابله با این ویروس به خوبی توانستند مسوولیت اجتماعی خود را ایفا کنند و یکی دیگر از طرح های حائز اهمیت در بخش اجتماعی اجرای طرح مدیریت استعداد به منظور شناسایی و پرورش نوجوانان و جوانان توانمند در بخش های مختلف است که این طرح برای نخستین بار در سطح کشور از سوی این سازمان به منظور تقویت جوامع محلی اجرا خواهد شد.

 روزبهان به لزوم تدوین راهبردهای حمایتی اقتصادی از واحدهای تولیدی اشاره و تبیین کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان بزرگ ترین و مهم ترین بنگاه اقتصادی شمال کشور بوده و باید در زمینه تامین مالی اجرای پروژه ها و حمایت از کارخانه ها در ایام بحران اقدامات ویژه ای انجام شود و یکی از راهکارها به منظور تقویت این بخش ورود بازار سرمایه و بورس و مشارکت سرمایه گذاران بوده لذا درصددیم شرکت های منطقه آزاد انزلی را وارد بورس کنیم.

وی در پایان گفت؛ با توجه به همه تهدیدات با همت همه خادمان مردم؛ آینده را برای منطقه آزاد انزلی و کشور بسیار روشن میبینم.

گفتنی است در ادامه این جلسه تعدادی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی دستاوردها و برنامه های تدوین شده به منظور رشد همه جانبه این منطقه را تشریح کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10490

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: