شخم اولیه ۸۰ درصد اراضی کشاورزی شهرستان رشت

شخم اولیه ۸۰ درصد اراضی کشاورزی شهرستان رشت

باز باران خبر/ فتح اللهی با تاکید بر رعایت تقویم زراعی توسط کشاورزان، افزود: تاکنون شخم اولیه در ۸۰ درصد از ۶۲۳۳۹ هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان انجام شده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت امروز(دوشنبه ۶ اردیبهشت) به همراه معاون عمرانی‌؛ بخشدار مرکزی و تعدادی از مدیران شهرستانی، ‌از اولین نشاء مکانیزه برنج بر اساس تقویم زراعی سال جاری در روستای بیجار کنار بخش مرکزی رشت بازدید بعمل آوردند.

در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی بسیار ضروری است افزود: تاکنون شخم اولیه ۸۰ درصد از ۶۲۳۳۹ هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان رشت صورت پذیرفته و ۹۲ درصد از خزانه گیری برنج این اراضی شالیکاری به اجرا در آمده است.

وی افزود: ۲۰ واحد بانک نشاء در شهرستان در امر تامین و تولید نشاء فعالیت دارند که از این تعداد ۷ بانک ‌نشاء دارای مجوز هستند و ۷۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان را سازماندهی می کنند..

فتح اللهی با اشاره به اینکه شهرستان رشت ۲۷ درصد از اراضی شالیزاری استان به خود اختصاص داده است، افزود: کشاورزان با رعایت دقیق تقویم زراعی‌، مقدمات داشتن یک سال زراعی خوب را فراهم سازند.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به اینکه امسال با مشکل کم آبی روبرو هستیم گفت: از ابتدا سال تا الان به نسبت سال گذشته با کاهش ۲۰ درصدی بارندگی مواجه هستیم و این خود حکایت از استفاده بهینه از ظرفیت های موجود آب در سال کشاورزی پیش رو دارد.

وی در ادامه با شنیدن دغدغه های مردم در خصوص کمبود آب کشاورزی، خاطرنشان کرد: در جلسه پیش رو کارگروه حفاظت از منابع آب و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در رابطه با رفع دغدغه کشاورزان، تصمیمات اجرایی لازم گرفته و بلافاصله به مرحله اجرا در خواهد آمد تا شاهد سال زراعی مطلوب در شهرستان رشت باشیم.

فرماندار شهرستان رشت در انتها اظهار داشت؛ کشاورزان میتوانند با انتقال راهکارهای مناسب به دهیاران و بخشداران برای برطرف نمودن مشکلات کم آبی ما را در این امر یاری نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19515

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: