شب یلدا را در خانه بگذرانید / الگوی انتقال کرونا خانوادگی است

باز باران خبر/ معاون فنی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه الگوی بیماری متفاوت شده است، افزود: الگوی انتقال ویروس کرونا به سمت خانوادگی رفته و بیشتر افراد، خانوادگی بیمار می شوند.

دکتر مسعود نوروزی، با اشاره به وضعیت ابتلا به کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: متاسفانه بعد از پایان فصل مسافرت ها با یک روند افزایشی در تعداد افراد مبتلا به کرونا و بستری بیماران در استان مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه الگوی بیماری متفاوت شده است، افزود: الگوی انتقال ویروس کرونا به سمت خانوادگی رفته و بیشتر افراد، خانوادگی بیمار می شوند؛ به گونه ای که در روند شرح حال گیری، بیمار پیشینه ای از شرکت در میهمانی و دورهمی و عروسی را دارد.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به افزایش دو برابری بستری های کرونایی در سطح بیمارستان های استان نسبت به دو ماه اخیر، خاطرنشان کرد: مردم ایران و گیلانی ها بسیار خانواده دوست و اهل صله رحم هستند و در آستانه شب یلدا قرار داریم.

نوروزی، با تاکید بر اینکه باید تا قطع کامل زنجیره کرونا از برگزاری شب یلدا خودداری کرد، ادامه داد: مردم اگر واقعا دوستدار خانواده خود به ویژه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هستند، دورهمی شب یلدا را برگزار نکنند، زیرا افراد دارای کهولت سن بیشتر در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند. در واقع فرد ناقل در میهمانی ها و دورهمی ها می تواند بیماری را به افراد آسیب پذیر انتقال دهد.

وی اضافه کرد: امسال شب یلدا را در خانه های خود بگذرانید و دل ها را به هم نزدیک کنید؛ نه جسم ها را تا شاهد افزایش بیش از پیش آمار مبتلایان نباشیم.

معاون فنی علوم پزشکی گیلان، از بستری شدن ۱۳۳ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۹۵ بیمار بستری داریم و حال عده ای از آنها وخیم است./ ایسنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16964

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: