سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، آبان‌ماه برگزار می‌شود

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۱۵ مهرماه است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح با اشاره به نقش تئاتر در توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای، اظهار کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد و رضایت بخش حوزه تئاتر و نمایش استان گیلان بوده ایم.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان فعال‌تر کردن این بخش و برگزاری جشنواره‌های متعدد برای شناسایی و ظهور استعدادهای جدید در این عرصه است، افزود: برگزاری جشنواره استانی تئاتر یکی از این سیاست‌ها برای حضور چهره‌های جدید و نمایش آثار هنرمندان تئاتر گیلان و همچنین ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر هنرمندان این عرصه است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تئاتر ریشه سینما محسوب شده و هویت هنر از تئاتر گرفته می‌شود، گفت: به همین منظور تلاش شده در سال‌های اخیر جشنواره تئاتر استانی گیلان هم از نظر کمیت و هم کیفیت ارتقا یافته و شاهد نمایش آثار فاخر از هنرمندان گیلانی باشیم.

وی با اشاره به انتشار فراخوان سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از روزهای گذشته، بیان کرد: جشنواره امسال با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی – قومی- منطقه‌ای و جغرافیایی، از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود.

مصباح به برخی از شرایط حضور آثار در این جشنواره اشاره و تصریح کرد: در این جشنواره صرفاً آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان گیلان که در بازه زمانی بعد از پایان سی امین جشنواره تئاتر استان لغایت ۱۰ مهر ماه امسال تولید و به اجرای عموم درآمده باشد، است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ مهر ماه امسال است، گفت: نتایج حضور آثار در جشنواره، ۲۹ مهر ماه اعلام و جشنواره نیز از تاریخ ۹ الی ۱۲ آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به مدارک مورد نیاز برای حضور در این جشنواره، ادامه داد: تکمیل تقاضای حضور در جشنواره، مجوز کتبی نویسنده، سه حلقه لوح فشرده با کیفیت از اجرای اثر نمایشی، خلاصه داستان نمایش در یک صفحه، خلاصه سوابق کارگردان در یک صفحه، یک قطعه عکس پرسنلی کارگردان، تصویر مجوز شورای ارزشیابی و نظارت برنمایش استان، تصویر فرم تأیید اجرا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مذکور ازجمله این مدارک است.

مصباح در ادامه با بیان اینکه در سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان ۲۰ اثر از ۱۹ کارگردان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که بعد از بازبینی نمایش‌ها از سوی داوران هفت اثر به عنوان برگزیده انتخاب شدند، یادآور شد: بعد اجرا و داوری‌ها نهایی «تانگوی شیطان» به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2575

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: