سه میلیارد تومان برای تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی تخصیص یافت

 باز باران خبر/ محمدحسن عاقل منش در نشست شهردار رشت با استاندار گیلان از اختصاص سه میلیارد تومان برای تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی خبر داد.
این عضو شورای اسلامی گفت: با همکاری، توجه و دستور جناب آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور این اتفاق خوب برای رشت رقم خورده است.
وی ادامه داد: هم اکنون این نشست با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با دکتر ارسلان زارع ادامه دارد.
عاقل منش که مدتها است پیگیر تحقق این بودجه برای تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی بود، گفت: امیدوارم با این اعتبار رصدخانه و آسمان نمای آن تکمیل شود.
وی خاطر نشان کرد: این اقدام می تواند گامی موثر و مفید برای همه دوستداران نجوم و ستاره شناسی در رشت باشد.
این عضو شورای اسلامی در پایان این بخش از سخنان خود، اظهار امیدواری کرد: با جذب این اعتبار بالاخره شاهد افتتاح پروژه رصدخانه کوشیار گیلانی در سال ۱۳۹۹ باشیم.
عاقل منش سپس به امضای تفاهم نامه ی امضا شده بین شورای اسلامی شهر و شهرداری رشت با اداره ی میراث فرهنگی برای راه اندازی چند موزه ی تخصصی در شهر اشاره کرد و خواستار پیگیری آنها شد.
این عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: ساختمانهای قدیمی شهرداری رشت همچون ساختمان ساعت، ساختمان استانداری سابق و ساختمان شورای شهر قرار بوده که به موزه های مردم شناسی، بلدیه، صنایع دستی و خانه مشروطه تبدیل شوند که از آقای استاندار
می خواهم پیگیر این ماجرا باشند.
گفتنی است در این نشست مهندس علی اکبری اوسط مقدم هم تاکید کرد که اعتبار مورد نیاز تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی هفته گذشته بین استاندار گیلان و دکتر نوبخت نهایی شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15442

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: