سهم مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های آموزشی بیشتر شود

نماینده عالی دولت در گیلان به فعالیت حدود ۹۰۰ مدرسه غیردولتی در استان اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، سهم مشارکت بخش خصوصی و غیردولتی در سال‌های آتی باید بیشتر شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در آیین افتتاحیه رسمی دبیرستان غیردولتی پروفسور سمیعی در رشت با بیان اینکه آموزش و پرورش در توسعه هر جامعه و کشور نقش اساسی و محوری دارد، افزود: از لحاظ تاریخی، در دنیا تقریباً تمامی آموزش‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌گرفت.
وی اظهار کرد: این دیدگاه که دولت‌ها، مسئول آموزش شهروندان باشند؛ ابتدا در اروپا از قرن نوزدهم و سپس در نقاط دیگر جهان از اوایل قرن بیستم به طور گسترده مورد توجه واقع شد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طی حدود سه دهه اخیر اصلاحات مدیریتی در وظایف به ویژه سیاست کوچک‌سازی دولت‌ها و واگذاری حوزه‌های تخصصی به بخش خصوصی و غیردولتی رنگ دیگری به خود گرفته، اظهار کرد: این موضوع نه فقط در بخش آموزش پیش دبستان، دبستان و متوسطه بلکه مشمول آموزش عالی نیز شده است.
وی خاطرنشان کرد: میانگین جهانی مشارکت بخش خصوصی در آموزش حدود ۳۰ درصد است، درحالیکه این آمار در ایران کمتر از ۱۰ درصد است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سهم مشارکت بخش خصوصی و غیردولتی در سال‌های آتی باید بیشتر شود، افزود: در برنامه ششم توسعه به عنوان سند بالادستی نیز این امر مورد تأکید قرار گرفته و در چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ایران هم این نگرش دارای اهمیت است.
دکتر زارع گفت: به یقین مدارسی که با نظارت نوسازی مدارس و رعایت استاندارهای وزارت آموزش و پرورش ساخته می‌شوند؛ بهره‌وری بهتری نسبت به دیگر کلاس‌های درس خواهند داشت.
وی بر ضرورت ایجاد محیطی آرام، دلپذیر و پرنشاط در مدارس برای دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: رئیس جمهوری در بیستمین پرسش مهر از دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید بر این نکته که متولیان مدارس، خانواده‌ها و مسئولان در جهت ایجاد محیطی پرنشاط و آرام در مدارس اهتمام داشته باشند، تأکید کرده است.
نماینده عالی دولت در گیلان با ارج گذاری از اقدام پسندیده موسسان این مدرسه اظهار کرد: خداوند متعال اقدامات خیرخواهانه را بی پاداش نخواهد گذاشت و ذخیره‌ای برای آخرت و مایه آبرو در دنیا خواهد بود.
دکتر زارع با بیان اینکه پروفسور سمیعی بعنوان شخصیتی که برخاسته از گیلان و دانشمند بزرگ و خادم تمامی ملت‌های دنیاست و این مدرسه به نام او نامگذاری شده ، ابراز امیدواری کرد دانش آموزان پرتلاش این مجتمع آموزشی در کنار متولیان بخش تعلیم و تربیت و مدیران آن، آینده‌ای موفق را نه فقط برای استان بلکه کشورمان رقم بزنند و آینده‌سازان خوبی از این مدرسه و شهر داشته باشیم.
مدرسه ۱۸ کلاسه دوره های اول و دوم متوسطه پروفسور سمیعی، توسط بخش خصوصی در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۰۰ مترمربع و با زیربنای یک هزار و ۸۰۰ متر در چهار طبقه احداث شده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6971

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: