سلام رییسی به رسانه‌ها

باز باران خبر/ نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها نوشت: دستور رییس جمهور مبنی بر باز پس گیری شکایات دولت از رسانه ها گام محکمی است که در ادامه می تواند به ایجاد فضایی با ثبات و‌قابل اعتماد برای فعالیت رسانه ای و سپس تنظیم گری موثر و نشاط آفرینی دوباره در این بخش بینجامد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از خبرگزاری فارس؛ پدرام پاک آیین نماینده مدیران مسئول رسانه ها در هیات نظارت بر مطبوعات و خبرگزاری ها در یادداشتی تحت عنوان «سلام  رییسی به  رسانه ها» نوشت: آیت الله رییسی در سر  آغاز ریاست جمهوری خود، در اقدامی تحسین بر انگیز ، از همه شکایات ریاست جمهوری و دولت در سراسر کشور نسبت به اصحاب رسانه گذشت کرد.

رویکردی تفاهم آمیز   با رسانه ها که در دوره ریاست  ایشان بر قوه قضاییه نیز زبانزد بود و در تاریخ دستگاه قضایی بی بدیل شمرده می شود.واقعیت آن است که  دولت قبل به دلیل  رویکرد غیر تعاملی به رسانه، ضعف در گفت و‌گو با ذینفعان رسانه ای و ناتوانی در مبادله دیدگاه های خود  با روزنامه نگاران ، به رغم  برخورداری از همه  ابزارهای  کنشی و ارتباطی، در بسیاری از موارد به شکایت علیه این بی پناه ترین صنف کشور  متوسل می شد.

 این شکایت ها در حالی  سنگ پیش پای  رسانه  می انداخت که رسانه  خود عرصه  انباشت مسائل حل نشده،  عدم تعادل های ساختاری و اختلال تخصیص بود.

متاسفانه تصمیماتی از قبیل شکایات دولت از  رسانه ها که طی سالیان گذشته در جعبه سیاه بوروکراسی لرزان و ناکارآمد گرفته شده، آسیب هایی جدی به این صنف وارد کرده است. 

این رویکرد و رویکردهایی نظیر آن چرخه ای خود – تقویت شونده از تعارض دولت های یازدهم و دوازدهم با  فعالان رسانه را رقم زده  بود که جز با تحول در  ساز و کارهای کنونی قابل رفع نیست.

دستور باز پس گیری شکایات دولت از رسانه ها  گام محکمی است که در ادامه می تواند به ایجاد فضایی  با ثبات و‌قابل اعتماد برای فعالیت رسانه ای و سپس تنظیم گری موثر  و نشاط آفرینی دوباره در این بخش  بینجامد.

اکنون نوبت رسانه هاست که به یاری دولت بیایند و با تحلیل اهداف و سیاست های دولت، آن را از فشار شبکه های منافع  و تنگ نظری های سیاسی ایمن سازند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=20944

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: