سر ریز سد شهر بیجار کنترل شده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: در حال مدیریت  برای اولین سر ریز سد هستیم  که  سرریز این سد نگران کننده نیست و کنترل شده است و  سر ریز آن در مسیر رودخانه  قرار می گیرد.

به گزارش باز باران خبر، وحید خرمی ورودی  سد را در حال حاضر   ۱۶ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن را هفت متر مکعب بر ثانیه عنوان و اظهار کرد: تا کنون ۹۶ درصد ظرفیت سد مخزنی شهر بیجار با ۱۰۱ میلیون مترمکعب ذخیره آب پر شده است.

 وی  تصریح کرد: به زودی این سرریز کنترل شده را انجام می دهیم و هیچ تهدیدی از آن وجود ندارد اما مردم اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی  باید احتیاط کنند و از هرگونه ورود به بستر و حریم پایاب سد شهربیجار (رودخانه زیلکی رود)  خودداری نمایند.

خرمی خاطر نشان کرد: نیاز تصفیه خانه ذخیره سازی شده  و بارش برف و باران اگرچه موجب بروز مشکلاتی در استان شد اما  به نفع منابع  آب استان  است.

مجموع ظرفیت ذخیره سد مخزنی شهر بیجار  ۱۰۵ میلیون متر مکعب است.

گفتنی است این سد، بر روی رودخانه زیلکی که آب بسیار مناسبی دارد، احداث و با هدف تامین آب شرب شهرهای مرکزی و شرق نزدیگ گیلان واقع در شهرهای رشت، خشکبیجار، کوچصفهان، خمام، لشت نشاء، سنگر، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، کومله، شلمان، بندرانزلی و همچنین ۲۲۰ روستا ساخته شده است. سد مخزنی شهر بیجار( آیت الله بهجت  نخستین سد پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که در استان گیلان به بهره برداری رسیده  و در حال حاضر آب شرب افزون بر یک و نیم میلیون نفر از جمعیت دو و نیم میلیون نفری استان را تامین می کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7764

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: