ستاد مقابله با کرونا باید در مورد عملکرد ضعیف خود به مجلس پاسخگو باشد

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه ستاد مقابله با کرونا باید در مورد عملکرد ضعیف خود به مجلس پاسخگو باشد، گفت: متاسفانه برخی استان‌ها از انجام اقدامات اجرایی غفلت کرده و تنها به دنبال تهیه گزارش برای ارائه به ستاد هستند.

به گزارش باز باران خبر؛ سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت و گو با خانه ملت، منع عبور و مرور در پنج کلانشهر کشور را در کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا موثر دانست و گفت: این اقدام اگر چه دیر انجام شد اما خوشحالیم که مسئولان دولتی پس از ماه‌ها تعلل بالاخره به این نتیجه رسیدند که باید مقررات سختگیرانه را اعمال کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه‌ها و صدا و سیما باید فرهنگ‌سازی مناسبی را برای جلب همراهی مردم به منظور مقابله با کرونا داشته باشند، افزود: نیروی انتظامی و دستگاه‌های ذی صلاح باید با افرادی که اقدام به سفرهای غیرضرور می‌کنند قاطعانه برخورد کنند و در این رابطه جرائم سختگیرانه‌ای اعمال شود.

وی سفرهای غیرضرور را عاملی موثر در گسترش ویروس کرونا دانست و ادامه داد: در ایام تعطیلات سفرهای داخلی به ویژه به استان‌های شمالی افزایش می‌یابد و این امر شیوع ویروس کرونا را در پی داشته باشد بنابراین باید با افراد بی‌ملاحظه‌ای که با بی‌توجهی و سفرهای غیرضرور جان خانواده و سایرین را به خطر می‌اندازند با جدیت برخورد شود.

ضرورت تامین لوازم مقابله با کرونا برای نیازمندان

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس یازدهم بر ضرورت تامین لوازم مقابله با کرونا برای نیازمندان تاکید کرد و گفت: برای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا باید مواد ضدعفونی کننده و ماسک در اختیار افراد نیازمند قرار داده شود.

دلخوش اباتری تاکید کرد: بارها در مجلس برای دعوت از ستاد کرونا و پاسخ‌گویی آن تذکر دادیم اما متاسفانه بی‌توجهی شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونا باید در صحن علنی در مورد عملکرد ضعیف خود در مقابله با کرونا پاسخگو باشد، گفت: ستاد وقتی مشاهده می‌کند روش و رفتاری که در مقابله با کرونا در پیش گرفته جواب نداده باید در مدیریت خود تجدیدنظر و روش خود را اصلاح کند و به طور قطع این موضوع را در صحن علنی مطرح خواهیم کرد و باید در مجلس پاسخگو باشند.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی استان‌ها از انجام اقدامات اجرایی غفلت و در واقع اصل موضوع را رها کرده و تنها به دنبال تهیه گزارش برای ارائه به ستاد مقابله با کرونا هستند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=14818

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: