ساماندهی و رفع مشکلات شهر صنعتی رشت اولویت ما است

بازباران خبر/ مدیرکل صمت گیلان در نشست با برخی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در محل مجمع نمایندگان،گفت: ساماندهی و رفع مشکلات شهر صنعتی رشت در اولویت است و با توجه به جغرافیای گیلان، استقرار صنایع هایتک و دانش بنیان بیشتر مدنظر است.

به گزارش ایلنا از رشت، تیمور پورحیدری در نشست با اعضای پرتلاش مجمع نمایندگان استان، به ارائه گزارش فعالیت ها و اقدامات و اهم برنامه های پیش رو در حوزه تولید و تجارت استان پرداخت و اظهار داشت: در التهابات اخیر فضای بازار؛ ناشی از اصلاح نظام پرداخت یارانه ها و ارز ترجیحی کالاها، به همت و همراهی کسبه و بازاریان و همچنین نظارت های شبانه روزی، جزء استانهای مطلوب کشور در آرامش و تعادل بازار بودیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با استفاده از تمام ظرفیت ها، سعی در تامین ارزاق عمومی در استان شد، گفت: به لطف خدا با همکاری جهاد کشاورزی/ تعزیرات/ بسیج اصناف و نهادهای نظارتی؛ اقلام پرمصرف اساسی مردم به موقع تامین شد و ذخایر مطلوبی هم برای استان در این زمینه برای رفع نگرانی انجام شد وچالش شدیدی در استان نداشتیم.

وی در بخش دیگری از گزارش عملکرد خود به لزوم احیای شرکت صنایع پوشش، همزمان با ایجاد شهرک نساجی بزرگ؛ سخن گفت و تشریح کرد: بخشی از خطوط شرکت صنایع پوشش در حال راه اندازی می باشد و پیشنهاد داریم که مابقی اراضی آن نیز به شهرک نساجی بزرگی در شمال کشور تبدیل شود تا اشتغال فراوان و اقتصاد پایداری را به وجود آورد.

تیمور پورحیدری از ساماندهی و بهبود وضعیت شهر صنعتی(مستقر در لاکان رشت) به عنوان یکی از ضرورت های حوزه تولید یاد کرد و گفت: در جهت رفع مشکلات و آسیب های این شهر صنعتی بزرگ استان که به عنوان یکی از چهار شهر صنعتی کشور است، برنامه‌هایی در دستور کار داریم تا این ظرفیت زیرساختی را برای جذب سرمایه گذاری به نحو مطلوب و شایسته ارتقا دهیم.

مدیرکل صمت گیلان تعیین تکلیف ۱۲۰ واحد تملک شده توسط بانک ها و سایر نهادها را از رئوس برنامه‌های این اداره کل دانست و تاکید کرد: در این زمینه تاکنون دو جلسه ستاد احیای واحدهای راکد و تعطیل در محل استانداری و شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل شده که برای رسیدگی بیش از ۳۰ واحد صنعتی در مجموع تصمیماتی اتخاذ شده است که به شدت پیگیر احیاء و راه اندازی آنها در نقاط مختلف استان هستیم. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=24533

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: