رییس کل دادگستری گیلان خبر داد: به موجب قانون، مشاورین املاک غیر مجاز پس از اخطار ده روزه پلمب خواهند شد

باز باران خبر/دومین نشست ساماندهی مشاوران املاک و مستغلات استان گیلان با حضور رییس اتاق اصناف و رییس اداره اماکن فراجای استان و به ریاست  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان ، دومین نشست ساماندهی مشاوران املاک و مستغلات استان گیلان با حضور رییس اتاق اصناف و رییس اداره اماکن فراجای استان و به ریاست  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان برگزار شد .

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به ضرورت سامان دهی و جلوگیری از اخلال در عرصه معاملات مشاورین املاک و مستغلاتی که فاقد پروانه فعالیت می باشند گفت: پس از اخطار ده روزه واحد‌های فاقد پروانه پلمپ خواهند شد.

وی با بیان اینکه واحدهای دارای پروانه می بایست به سامانه معاملات وزارت راه و شهرسازی متصل گردند اظهار داشت : چنانچه این دسته از واحدها نیز معاملات خود را در سامانه مذکور ثبت ننمایند از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری خواهد شد.
رییس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه طبق بررسی های معموله تعداد قابل توجهی از پرونده های حقوقی ناشی از قراردادهای مشاوران املاک است افزود: اقدامات پیشگیرانه ای در راستای ساماندهی این موضوع در دستور کار قوه قضاییه قرار دارد.
وی در پایان دادستان های استان  را موظف نمود تا  بر اماکن فاقد پروانه  صنفی نظارت جدی داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=33888

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: