رونمایی از ۲۰ کتاب در هفته هنر انقلاب اسلامی

۲۰ کتاب در هفته هنر انقلاب اسلامی در گیلان رونمایی می شود

باز باران خبر/ معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: در هفته هنر انقلاب اسلامی ۲۰ کتاب در این استان رونمایی می شود.

به گزارش باز باران خبر، محمد پرحلم به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی “هفته هنر اسلامی” در نشست خبری اظهار داشت: ایستاده در زمان، عشق شیرین شامل خاطرات سرباز ایرانی آزاده از دست دژخیمان، گیلان شهرها، پیشه های رو به فراموشی، پوسترهای سینمای انقلاب، فهرست نسخ خطی دانشوران ایران، کاشف السلطنه، آیین ها و آداب سوگواری در ایران و تاریخ چای در ایران به صورت عکس محور به همراه پژوهش از جمله این کتاب ها است.

وی خاطر نشان کرد: رونمایی از پرتره زنده یاد محمدتقی ابوالقاسمی از پژوهشگران برتر گیلان و تجلیل از احمدعلی دهقانی تعزیه خوان پیشکسوت  استان از دیگر برنامه های همزمان با رونمایی از کتاب های یاد شده در هفته هنر انقلاب اسلامی است.

پرحلم با اشاره به آغاز کارگاه های خوشنویسی معطوف به تولید از سال گذشته از سوی حوزه هنری گیلان، اضافه کرد: در هفته هنر اسلامی هفت نفر از خوشنویسان در حوزه هنری حضور یافته و ۲۱ اثر را با موضوع اشعار انقلاب اسلامی از شاعران استان خوشنویسی خواهند کرد.

وی در ادامه با تشریح سایر برنامه ها به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی بیان داشت: انتشار سه کتاب در حیطه انقلاب شامل خاطرات حاج حمید کامران زاده به نام همین سادگی، تکاور ویژه شامل خاطرات تکاور دریایی محمد ویژه نواز و جمعه سیاه لاهیجان خاطرات شاهدان بمباران شوروی در لاهیجان در هفتم ۱۳۲۰  از برنامه های این هفته است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری  گیلان اظهار داشت: برگزاری مراسم صبح خاطره در مزار شهدا “خاطرات در مورد عملیات  مختلف” از دیگر برنامه های هفته انقلاب اسلامی در این استان است.

وی با تشریح برنامه های امسال حوزه هنری گیلان در بخش های مختلف خاطر نشان کرد: ارایه ادامه قسمت های دیگر موشن گرافی هایی در مورد پسماند با عنوان فوکون فیشان، تولید چند نماهنگ، انتشار کتاب ۱۰۰ عکس و ۱۰۰ فیلم دفاع مقدس، برگزاری کارگاه های تخصص از جمله این برنامه ها است.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان بیان داشت:تاریخ شفاهی را یکی از شاخصه های انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد : در این زمینه کارهای ارزشمندی در استان صورت گرفته است.

پرحلم در ادامه سخنانش با بیان اینکه هنر و ادبیات انقلاب اسلامی با بسیاری از هنرهای دیگر تفاوت دارد، خاطر نشان کرد: هنر انقلاب اسلامی به دیگر خواهی اعتقاد دارد که نمود آن را در ایثار و شهادت شاهد هستیم.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان گیلان یادآور شد: از سال ۸۶ تاکنون حدود ۴۵۰ اثر فرهنگی و هنری از سوی این حوزه تولید شده که میانگین کارهای تولیدی در ۶ سال گذشته هر سال بین ۳۰ تا ۵۰ اثر است.

گفتنی است، هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ فروردین ماه آغاز می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19222

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: