روحانیون بعنوان هدایتگران باورهای دینی در خط مقدم هستند

باز باران خبر/ برنامه های فرهنگی در شکل گیری رفتار و عملکرد زندانیان در زندان و پس از آزادی موثر است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گیلان؛ در جلسه ویدیو کنفرانس روحانیون زندانهای تابعه با محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان، بر شکل گیری رفتار و عملکرد زندانیان در زندان و پس از آزادی تاکید شد.

در این جلسه که با حضور نجفی معاون اصلاح و تربیت، حجت الاسلام حقیقت شناس رییس اداره فرهنگی و دیگر اعضا برگزار شد، روند شکل دهی علمی و عملی برنامه های کاربردی فرهنگی در زندانهای تابعه مورد بررسی قرار گرفت.

محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان، رفتار و عملکرد مناسب برای رسیدن به اهداف پویا  در بستر   شناخت  ارزش ها را با داشتن برنامه های فرهنگی در زندانها موثر دانست.

وی سازگاری اجتماعی، تطبیق با اجتماع و رعایت اصول و چارچوب قانون را رویکرد ماهیت فرهنگی گروه هدف با ساختار جامعه در کاهش نرخ مجدد جرم پس از ازادی و عدم ارتکاب بزه را مواردی عنوان کرد که در زندانها باید بیشتر به آن توجه شود.

 محمدی اصل با ورود به ماه مبارک رمضان توسعه برنامه های دینی و قرآنی توسط روحانیون و حضور مستمر آنان در کنار مددجویان را در این بین موثر دانست و افزود: تاثیر آموزش برنامه های دینی در عزت نفس، مهارتهای اجتماعی و توسعه روابط فردی در زمان تحمل کیفر و پس از آزادی با جامعه و  راهکاری که برای توانمند سازی گروه هدف و خانواده آن تاثیر پذیر است  را وظیفه شرعی دانست.

وی در پایان نقش بی بدیل روحانیون و آموزه های دینی را در ابعاد مختلف بعنوان هدایتگران گروه هدف در خط مقدم برنامه های اصلاحی و تربیتی اشاره کرد.  

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=19297

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: