رقابت ۳۶ هزار ورزشکار در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ۳۶ هزار ورزشکار رقابت می‌کنند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، معاون حوزه استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان در رشت اظهار داشت: ۷۵۰ هزار ورزشکار در استان ها در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور حضور یافتند که از این تعداد، ۳۶ هزار ورزشکار از استان های مختلف کشور انتخاب شدند و در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر در رشته های مختلف حضور یافته اند.
شهرام عظیمی افزود: طرح المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در دفتر توسعه آموزش های پایه در وزارت ورزش و جوانان کلید خورد که این طرح از سال ۹۷ با هدف شناسایی ، پرورش ، جذب و کشف ورزشکاران با نام نهضت استعدادیابی آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: در سال گذشته که اولین دوره المپیاد استعدادیابی بود ، ورزشکاران در ۷۷ رشته ورزشی با هم رقابت کردند که در سال جاری این المپیاد در ۹۹ رشته ورزشی برگزار می شود که در نهایت ۵۵۰۰ ورزشکار برتر انتخاب خواهند شد.
وی بیان کرد: این تعداد ورزشکار انتخاب شده که از خروجی برگزاری المپیاد استعدادهای برتر مشخص می شود، برای شرکت در المپیک ۲۰۲۲ جوانان در سنگال آماده می شوند که این ورزشکاران تحت حمایت برنامه های وزارت ورزش و جوانان کشور خواهند بود تا برترین نفرات در المپیک ۲۰۲۲ جوانان شرکت کنند که این امر باعث می شود تا یک پشتوانه سازی بسیار مناسب در ورزش کشور ایجاد شود.
معاون حوزه استعدادیابی وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: برگزاری المپیاد استعدادهای برتر باعث می شود که از نزدیک با مسئولان ورزش استان های مختلف کشور نیز بیشتر دیدار داشته باشیم که در این راستا از نقاط قوت و ضعف ورزش استان های مختلف نیز بیشتر مطلع خواهیم شد.
عظیمی خاطرنشان کرد: به طور حتم برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور اثرات پر خیر و برکتی را برای ورزش کشور خواهد داشت و این المپیاد، یکی از طرح های بسیار موفق وزارت ورزش و جوانان محسوب می شود .
استان گیلان میزبان چهار رشته دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور است که از این چهار رشته ، مسابقات هندبال ساحلی در منطقه آزاد بندرانزلی آغاز شده و مسابقات رشته های اسکواش ، شطرنج و سپک تاکرا طی هفته آینده در رشت برگزار می شود.
در اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش گشور ، گیلان میزبان رشته های شطرنج و تکواندو بود که مسابقات تکواندو در هر دو بخش دختران و پسران در این استان برگزار شده بود و ورزشکاران گیلانی در اولین دوره رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با کسب مجموع ۵۳ مدال، مقام هفتم را در بین استان های کشور کسب کرد.
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3513

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: