رعایت مرّ قانون، مبنای کار عوامل اجرایی انتخابات باشد

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه رعایت مرّ قانون، مبنای کار عوامل اجرایی انتخابات باشد، گفت: گاهی رقابت های سیاسی که لازمه انتخابات پویا، پرشور و کارآمد است؛ به کشمکش‌های سیاسی و فردی تبدیل می‌شود و در این مسیر باید وحدت، وفاق و انسجام ملی را مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر یکشنبه در همایش عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان رشت با تبریک میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا (س) و بنیانگذار فقید سعید جمهوری اسلامی، به بیانات ارزشمند امام راحل، رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری درخصوص نقش و جایگاه انتخابات و ضرورت حضور حداکثری مردم اشاره کرد و افزود: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی از نخستین برگزاری رفراندوم در فروردین ماه سال ۱۳۵۸ این بوده که انتخابات ها توسط مردم برگزار و توسط آنان نیز نظارت می‌شود. 

وی با بیان اینکه انتخابات نماد مردم سالاری دینی و نظام سیاسی ماست که به سبب اعتقاد به وحدانیت پروردگار و برگرفته از شرع مقدس، منحصر بفرد است، اظهار داشت: اشتراکی که با همه نظام های دموکراتیک داریم، انتخابات است؛ ولی به جهت برگرفته شدن از شرع مقدس اسلام میتوان گفت که کم نظیر است.

 نماینده عالی دولت در گیلان انتخابات را یکی از مهمترین مولفه های توسعه سیاسی عنوان و خاطرنشان کرد: برگزاری مستمر انتخابات، ضامن استقرار و استمرار هر حکومت مردمسالار است که در توسعه سیاسی نقشی بی بدیل داشته و دارد.

 وی یادآور شد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان اساسی دموکراسی و به منظور پیشگیری از استبداد فردی، حکومتی و دولتی تشکیل شده و از این بابت بسیار مهم است.

 استاندار گیلان افزود: امروز نیز در استمرار همه انتخابات های گذشته در جهت شکل گیری نهاد مجلس شورای اسلامی و کارکردهای آن در قانون اساسی که در ساختار کشور جایگاهی رفیع و اثرگذار دارد، انتخابات برگزار می‌شود.

 وی به تأکیدات پیوسته رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و نیز دعوت رئیس جمهوری از همه مردم و جناح ها برای حضور گسترده در انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت موثر و حداکثری مردم موجب تقویت همبستگی و وحدت ملی می‌شود و انسجام ملی حاصل شده نیز امنیت پایدار را تضمین می کند.

 دکتر زارع رعایت چهار رکن امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت انتخابات را بسیار مهم دانست و گفت: به یقین هرکدام از عوامل برگزاری انتخابات در ایجاد و شکل گیری این ارکان نقش آفرین هستند و برای ایفای آن، داشتن آمادگی لازم، آموزش، جدیت و وظیفه شناسی بسیار مهم است.

 وی با ابراز خرسندی از انتخاب انسان‌های منصف و مقید به رعایت قانون به عنوان عوامل برگزاری انتخابات اظهار کرد: همواره بر اینکه رعایت مرّ قانون مبنای کار عوامل هیأت های اجرایی باشد، تأکید شده و به یقین با اعتقاد به نظارت ناظر عالی یعنی پروردگار متعال بر اعمال بندگان، آخرت خود را فدای دنیای دیگران نمی کنند و انشالله به رعایت بی طرفی عمل می کنند.

 نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه گاهی رقابت های سیاسی که لازمه انتخابات پویا، پرشور و کارآمد است؛ به کشمکش‌های سیاسی و فردی تبدیل می‌شود، افزود: همه باید وحدت، وفاق و انسجام ملی را مورد توجه قرار دهیم تا منجر به تقویت عزت ملت و نظام جمهوری اسلامی شود.

 وی تصریح کرد: همه عوامل با احاطه به قانون انتخابات، آیین نامه‌های اجرایی، اجرای دقیق آن و بی طرفی و اصل قانون مداری کوشش کنند تا انتخاباتی باشکوه، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم در استان گیلان را شاهد باشیم.

 استاندار گیلان با بیان اینکه ۴۵ هزار نفر دست اندرکار برگزاری انتخابات در گیلان هستند، گفت: از این تعداد ۳۰ هزار نفر عوامل اجرایی و ۱۵ هزار نفر ناظران بر فرآیند انتخابات به شمار می روند.

 وی با اشاره به اینکه در استان گیلان دو هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رای در نظر گرفتیم که دو هزار و ۲۱۴ شعبه اخذ رای به صورت ثابت و ۳۴۵ شعبه اخذ رای سیار آرای مردم را جمع آوری می‌کنند، افزود: گیلان یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۴ نفر واجد شرایط رای دارد و تمامی تمهیدات لازم برای حضور مردم در پای صندوق های رأی اندیشیده شده و هیچگونه مشکلی برای برگزاری انتخابات نداریم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7697

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: