رعایت تغذیه مناسب و خواب کافی برای پیشگیری از ابتلای کودکان به کرونا

ضو هیات علمی دانشگاه یزد بر رعایت خواب کافی و تغذیه مناسب در مورد کودکان تاکید کرد و گفت: والدین کودکان را از خوردن تنقلات مصنوعی، کاکائو ، قهوه و غذاهای تند و تیز منع کنند.

به گزارش باز باران خبر، دکتر «سیدکاظم کاظمینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با تاثیر کرونا بر کودکان یاد کرد و گفت: تغذیه و سبک زندگی در کودکان از مهمترین موارد تاثیرگذار بر ایمنی آنهاست و از این رو، والدین باید بیش از پیش توجه داشته باشند که کودکان در این روزها چه می‌خورند تا با این روش از ابتلای کودکان به ویروس کرونا جلوگیری کنند.

وی بر استفاده نکردن کودکان از تنقلات مصنوعی، کاکائو ، قهوه و غذاهای تند و تیز تاکید کرد و گفت: والدین باید مصرف میوه‌هایی مانند سیب، پرتقال و نارنگی را جایگزین تنقلات مصنوعی و افزایش دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد از تاثیر خواب به موقع و کافی بر افزایش ایمنی و سلامت کودکان خبر داد و گفت: والدین نباید به کودکان اجازه بدهند تا فیلم‌های هیجان انگیز تماشا کنند یا آنها را نباید در معرض اخبار و صحبت‌های ترسناک در مورد کرونا به ویژه مرگ و میر قرار دهند.

وی با بیان این که توصیه به فعالیت فیزیکی مناسب در محیط منزل است، گفت: والدین باید در این مدت از بازی‌های دسته جمعی کودکان در خانواده‌های مختلف پرهیز کنند.

متخصص طب ایرانی سنتی در پایان نیز تاکید کرد: والدین به هیچ وجه بچه‌ها را برای خرید یا هر اقدام دیگری به محیط‌های شلوغ نبرند چرا که امکان دست زدن ناخوداگاه آنها به وسایل که یکی از عمده‌ترین راه‌های انتقال ویروس است، وجود دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8230

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: