رشد ۵٣ درصدی عملکرد بنادرو دریانوردی استان گیلان در مقایسه با سال گذشته

باز باران خبر/ اختصاصی/ عصر امروز سه شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار گیلان، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و جمعی از مسئولین در بندر انزلی ، ۹ پروژه مجتمع بندری انزلی جهت توسعه زیرساخت ها و افزایش مبادلات تجاری به بهره برداری رسید.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح پروژه های بندری در انزلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بندرانزلی یکی از بنادر کهن کشور است و دارای نقش تاریخی می باشد در خصوص توسعه زیرساخت های بندری در بندرگاه انزلی گفت: پست های اسکله در این بندر به حد لازم توسعه یافته است.

وی ادامه داد: سیاست ما در وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی  این بوده که فرصت های سرمایه گذاری برای بخش خصوصی را بیش از پیش گسترش دهیم.
وی افزود: امروز بندرانزلی برخلاف تصوری که درباره آن وجود داشته هم مورد توجه بوده و هم زیرساخت های توسعه ای آن رشد پیدا کرده است.
اسلامی بااشاره به بهره برداری سه پست اسکله در سال گذشته در بندرانزلی گفت: امروز شاهد بهره برداری حدود ۲۰۰‪ میلیارد تومان فرصت‌هایی که بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده هستیم.
وی بااشاره به رشد ۵٣ درصدی عملکرد بنادر و دریانوردی استان گیلان در مقایسه با سال گذشته خاطرنشان کرد:  خوشبختانه این سازمان توانسته برای تجار و بازرگانان به ویژه در خط کشتیرانی کانتیری فرصتی ایجاد کند که مستقیم از بندر انزلی به سایر بنادر دریای خزر ترانزیت کنند.
وی خط کانتینری یخچال دار  را یکی از نیازهای بازرگانان حوزه دریای خزر دانست و ادامه داد: یکی از نکات برجسته در بندر انزلی که امروز در حضور ما شروع به کار کرد همین نکته بود که با تحقق آن میوه و تره بار  به موقع به مقاصد صادراتی حمل میشود.
  وی بابیان اینکه یکی از اهداف ما گسترش ظرفیتهای لجستیکی و تجهیزاتی است اضافه کرد: معاهدات و تفاهم نامه هایی با کشورهای حوزه دریای خزر داریم که می تواند تجارت و تبادل ترانزیتی را تسهیل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  در خصوص پروژه کنارگذر انزلی نیز گفت: این پروژه سه نکته مهم داشته که شامل حل مسائل زیست محیطی مربوط به تالاب، تملک اراضی و  طراحی و مهندسی می باشد. در این خصوص حدود سه ماه پیش با سازمان حفاظت محیط زیست برای برای ناحیه شمالی تالاب تفاهم کردیم و  امروز هم بازدیدی هم از این پروژه داشتیم.
وی با اشاره به پیشنهادات مثبت سازمان حفاظت محیط زیست در تسریع پروژه مذکور گفت: عملیات اجرایی توسط پیمانکار با توجه به گفته ها طراحی شده و آغاز خواهد شد.اگر چه بخشهایی از آن به علت نوع اجرایش ممکن است زمانبر باشد، اما امیدواریم حداکثر تا سال آینده مردم از کنار گذر به صورت چهار خطه استفاده کنند. انتظار ما از دست اندرکاران و مسئولان استانی در تسریع مسائل محلی است.

گزارش: الله کرم رضایی زاده

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15925

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: