رشد ۲۲ درصدی صادرات استان

بازباران خبر/مدیرکل صمت استان گیلان گفت: صادرات استان گیلان نسبت به ۶ ماهه سال قبل از نظر ارزش دلاری ۲۲.۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تیمور پورحیدری ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت سالروز ملی صادارت، به همه تجار و بازرگانان و تولیدکنندگان محصولات صادراتی؛ اظهار داشت: با توجه به آمار استخراج شده از سامانه سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات استان گیلان در ۶ ماهه اول سال جاری نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته از ۲۷۸ میلیون دلار به ۳۶۰ میلیون دلار رسیده است و ۲۲.۷ درصد رشد را نشان می دهد که ماحصل تلاش عزیزان فعال در حوزه صادرات گیلان است.

مدیر کل صمت استان گیلان ضمن تقدیر از تلاش وافر تجار گیلانی جهت حضور در بازارهای بین‌المللی؛ تشریح کرد: صادرات استان گیلان به لحاظ وزنی نیز در ۶ ماهه اول سال جاری نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته حدود ۹ درصد افزایش را نشان میدهد یعنی از ۵۱۳ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ به ۵۵۹ میلیون تن در سال ۱۴۰۱ رسیده است. فلذا آمار ذکر شده نشان از افزایش رونق اقتصادی در استان دارد.

وی همچنین افزود: واردات کالاها به استان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به ۶ ماهه نخست سال گذشته از نظر ارزش دلاری ۴ درصد و از نظر ارزش وزنی ۲۵ درصد کاهش را نشان میدهد و این آمار بیانگر افزایش تمایل فعالان اقتصادی استان به صادرات نسبت به واردات را دارد.دکتر پورحیدری افزود: کالاهای صادره و یا وارداتی عمدتاً محصولات کشاورزی و صنایع غذایی، معدن و صنایع معدنی، صنعت پتروشیمی و پایه نفت به ۱۷ کشور هدف اوراسیا می باشد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=27814

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: