رسانه‌های محتوامحور ماندگار خواهند شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در حوزه مطبوعات و رسانه به پالایش محتوایی معتقد هستم، گفت: اگر رسانه‌ها محتوامحور عمل کنند ماندگار خواهند شد و در غیر این‌صورت مدت کوتاهی می‌آیند و می‌روند.

به گزارش بازباران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، در جلسه هماهنگی برگزاری نوزدهمین مراسم استانی گرامی‌داشت روز خبرنگار در گیلان که در دفتر کار وی برگزار شد، اذعان کرد: خانه مطبوعات باید به محلی برای ایجاد آرامش و رفاه اهالی خبر تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر از رسانه‌های استان فوق‌العاده راضی هستم، ابراز داشت: احساس می‌کنم رسانه‌های گیلان وظیفه خود را درست انجام می‌دهند.

فاضلی با اشاره به زمان‌بر بودن کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، افزود: حداقل ۵ تا ١٠ سال باید بگذرد تا مشخص شود کارهای انجام شده در این حوزه درست انجام شده است یا نه.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ما و اهالی رسانه عضو یک خانواده هستیم، گفت: امیدوارم با کمک هم بتوانیم مشکلات این خانواده را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه مطبوعات و رسانه به پالایش محتوایی معتقد هستم، اذعان کرد: اگر رسانه‌ها محتوامحور عمل کنند ماندگار خواهند شد و در غیر این‌صورت مدت کوتاهی می‌آیند و می‌روند.

فاضلی ادامه داد: استان گیلان یک حافظه فرهنگی و تاریخی دارد که از بزرگان و گذشتگان به ما رسیده است و اهالی رسانه باید دقت کنند که این حافظه تاریخی و فرهنگی به دلیل مزایای روزمره زیر سوال نرود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان تأکید کرد: دوستان خانه مطبوعات و معاونت امور فرهنگی و رسانه باید برگزاری سلسله نشست‌های آموزشی و مقوله سواد رسانه‌ای را با جدیت دنبال کنند.

گفتنی است استان گیلان دارای ٢١٣ نشریه و ١۵٨ پایگاه خبری تحلیلی دارای مجوز است. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، مراسم استانی روز خبرنگار امسال نیز با محوریت خانه مطبوعات، ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ مردادماه جاری برگزار می‌شود که در آن از ۴۶۵ خبرنگار و عکاس خبری نشریات مکتوب و مجازی گیلان تجلیل خواهد شد.

گفتنی است هفدهم مردادماه مصادف با شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به همراه ٩ دیپلمات ایرانی در افغانستان به عنوان روز خبرنگار نام گرفته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2877

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: