رخ نمایی مرال قرمز ایرانی پیش لنز دوربین حافظان طبیعت گیلانی

باز باران خبر- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از ثبت جلوه‌های ویژه ای از رخ نمایی مرال قرمز ایرانی در پیش لنز دوربین تله‌ای حافظان طبیعت در ارتفاعات جنگلی شهرستان رودبار واقع در جنوب استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، حمزه عشوری گفت: تصاویر زیبا و ارزشمندی از یک راس گوزن قرمز(مرال) نر در ارتفاعات جنگلی شهرستان رودبار توسط یک کارگروه زبده از تشکلهای مردمی حافظان هیرکانی با همراهی یکی از محیط بانان حفاظت محیط زیست گیلان به ثبت رسید.
وی افزود: جنگل‌های هیرکانی گیلان از عرصه‌های طبیعی و بی نظیری است که هنوز می‌توان غرش پلنگ ایرانی و بانگ گوزن قرمز(مرال) را در آن شنید.
آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه روزی محیط بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای این گونه‌های حیات وحش تامین شود و مشاهده و تصویربرداری از گونه‌های ارزشمند هم نشان از این امنیت دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان خاطرنشان کرد: مشاهده گونه‌های ارزشمند همچون مرال، پلنگ و خرس قهوه ای در این استان نشان از این دارد که زیستگاه‌ها برای این حیوانات امن است.
مرال یا گوزن قرمز که به آن «گاوکوهی» نیز گفته می شود از گونه‌های باشکوه جنگلهای پهن برگ هیرکانی شمال ایران است و یکی از نمادهای تنوع زیستی جنگل های هیرکانی و از گونه های حمایت شده در زیستگاه های استان گیلان است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35312

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: