رتبه دوم شهرستان فومن در ساخت مسکن شهری در گیلان

باز باران خبر/ مهندس محمد اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان به همراه برزگر معاون پشتیبانی، بابایی معاون امور مسکن شهری و خوشرو مسئول روابط عمومی، با مهندس محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان، در این دیدار مهندس اکبرزاده به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن به ویژه در سطح روستاهای این شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان فومن جز پنج شهرستان فعال ساخت مسکن شهری در استان گیلان است که با تسهیلات کم بهره به ساخت مسکن شهری می پردازد و فومن با ساخت ۱۰۲ واحد پس از شهرستان رشت رتبه دوم استانی را دارد.

وی افزود: از مجموع ۱۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان برای ۱۲۹ روستا طرح هادی تهیه شد و شاخص برخورداری شهرستان از تهیه طرح هادی ۹۹ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اجرای طرح هادی در ۶۱ روستای شهرستان گفت: در سه سال اخیر در ۲۱ روستای شهرستان ۶۳ کیلومتر آسفالت توسط بنیاد مسکن انجام شده که تمام این آسفالت ها با سهمیه قیر رایگان اجرا شده است.

اکبرزاده گفت: در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی، صدور سند برای اماکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفت از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن در شهرستان فومن بیش از ۸۳۰۰ برگ سند روستایی و ۲۰۵ برگ سند شهری توسط بنیاد مسکن با مشارکت اداره ثبت اسناد صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان شاخص بهره مندی شهرستان فومن از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی را ۸۳ درصد اعلام کرد و گفت: سهمیه شهرستان در طرح احداث مسکن محرومین ۱۸۵ واحد است.

سپس فرماندار شهرستان فومن نیز ضمن تشکر از خدمات بنیاد مسکن، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با فعالیت در حوزه روستاها نقش مهمی در توسعه و آبادانی مناطق محروم دارد.

مهندس محسنی اظهار داشت: بنیاد مسکن یکی از نهاد‌های خدمت‌رسان به مردم روستا است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مناطق محروم و روستایی باعث جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود.

وی با اشاره به وجود پتانسیل گردشگری درروستاهای شهرستان فومن اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب شهرستان می تواند به صورت غیر مستقیم در اشتغال آفرینی و ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی این روستاها نقش آفرینی کند.

فرماندار فومن در ادامه خواستار بازنگری طرح هادی روستاهای این شهرستان شد افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توانسته است در توسعه و پیشرفت روستاها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گام های موثری بردارد.

در پایان مهندس محمد امین پور بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی و از خدمات آقای مهندس مهدی عفتی تقدیر بعمل آمد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17632

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: