راه های پیشگیری از آنفلوآنزا همان رعایت الزامات پیشگیری از کرونا است

باز باران خبر/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: توصیه‌های بهداشت در جهت پیشگیری از آنفلوآنزا همان رعایت الزامات به جهت پیشگیری از کرونا ویروس جدید است.
دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به شباهت آنفلوانزا با کرونا، گفت: توصیه‌های بهداشت در جهت پیشگیری از آنفلوآنزا همان رعایت الزامات به جهت پیشگیری از کرونا ویروس جدید است و این را می‌طلبد تا مردم بیش ‌از پیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراقب باشند.
وی با بیان اینکه علیرغم توزیع و تزریق دو مرحله از واکسن آنفلوانزا در سطح استان، مرحله سوم این واکسن نیز وارد گیلان شده است، افزود: ۴۵۰۰ دوز واکسن در مرحله سوم وارد گیلان شده و به‌زودی بین گروه‌های پرخطر توزیع و تزریق می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: براساس اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد واکسن ارسالی امسال از سال‌های قبل بیشتر است و گروه‌های هدف اعلام شده مشمول واکسیناسیون آنفلوانزا می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای دریافت واکسن به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.
حیدرزاده تصریح کرد: پاییز امسال تامین و توزیع واکسن آنفلوآنزا با توجه به خطر تداخل و همزمانی این بیماری با همه‌گیری ویروس کرونا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۶۰۰۰ دوز واکسن آنفلوانزا در سطح استان گیلان توزیع شده است، گفت: زنان باردار پرخطر، بیماران دچار ضعف دستگاه ایمنی بدن، بیماران دیالیزی، گیرندگان پیوند و بیماران مبتلا به بدخیمی، مبتلایان به تالاسمی ماژور، سالمندان و معلولین مستقر در آسایشگاه بهزیستی، کارکنان مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان های دولتی و خصوصی که در خطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی هستند از گروه‌های هدف دریافت رایگان واکسن آنفلوانزا می باشند.
حیدرزاده در پایان افزود: توزیع واکسن برای بیماران خاص در گیلان با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراکز خدمات جامع سلامت منتخب در سطح استان صورت گرفت و همچنان ادامه دارد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=15410

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: