راه اندازی تونل مکانیزه ضدعفونی در پیاده راه مرکزی رشت

مدیر منطقه دو شهرداری رشت از راه اندازی تونل مکانیزه ضدعفونی برای استفاده رایگان عابرین، در پیاده راه مرکزی رشت خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل ازمدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و بر پایه گزارش ارتباطات شهرداری منطقه دو ، علیرضا کامران راد با اشاره به راه اندازی تونل مکانیزه ضدعفونی در پیاده راه مرکزی رشت اظهار داشت: این سازه جهت استفاده رایگان عابرین پیاده برای ضدعفونی کردن افراد، در پیاده راه سمت خیابان شهید شریعتی نصب و راه اندازی شده است.

مدیر منطقه دو شهرداری رشت درباره نحوه فعالیت این تونل گفت: در این فرایند از اکسیژن هوا گاز اُزن تولید شده و این گاز در اختلاط با آب، آب اُزن دار تولید می کند.

کامران راد ادامه داد: این محلول خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده داشته و با ورود افراد به داخل تونل و چرخش ۳۶۰ درجه باعث ضد عفونی فرد می شود.

مدیر منطقه دو شهرداری رشت با اشاره به تاریخچه استفاده از گاز اُزن گفت: اثبات شده است که گاز اُزن توانایی از بین بردن ویروس کرونا سارس را دارد و از آنجایی که ساختار ویروس کرونا ۱۹-کوید تقریبا مشابه ساختار ویروس کرونا سارس است می توان گفت که این گاز بر روی این ویروس نیز اثر گذار است.

وی درباره احتمال ایجاد آلودگی این تونل گفت: در این مکانیزم هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی شود و دوستدار محیط زیست است. بنابراین در فرایندی که رخ می دهد هیچگونه آلودگی ایجاد نمی شود و در نهایت اکسیژن مازاد وارد هوا می شود.

گفتنی است که این تونل در ماه مبارک رمضان نوبت اول در ساعات ۱۰ تا ۱۴ و در نوبت دوم از بعد از افطار تا ۲۳ برای استفاده شهروندان فعال است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31898

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: