راهیابی ۵ اثر از گیلان به نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش

باز باران خبر: پنج اثر از فیلمسازان استان گیلان به نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش راه یافت.

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور از ۹ لغایت ۱۳ اردیبهشت ماه جاری با محوریت سنت‌های رفتاری، گفتاری و زیستی در شهر بابل استان مازندران برگزار می‌شود.

تعداد پنج اثر از هنرمندان فیلمساز استان گیلان به این دوره از جشنواره راه یافته که دو اثر در بخش مسابقه ملی و سه اثر در بخش ویژه جشنواره حضور خواهد داشت.

تعداد ۵۳ اثر شامل ۲۷ فیلم مستند، ۱۸ فیلم داستانی و هشت فیلم پویانمایی به بخش مسابقه ملی نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش راه یافتند که فیلم‌های «چوپان‌های عاشق» به کارگردانی امیر شکرگزار و «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» ساخته الله کرم رضایی‌زاده از استان گیلان در بخش مستند این جشنواره حضور دارند.

همچنین هشت فیلم در بخش ویژه با محوریت جنگل‌های هیرکانی این دوره از جشنواره نمایش داده می‌شوند که «جنگل‌های هیرکانی» به کارگردانی بابک مجیدی، «به کجا می رویم؟» ساخته رضا مجلسی و فیلم پویانمایی «مهمان ناخوانده» اثر کوروش شاملو آثاری هستند که از استان گیلان در بخش ویژه این رویداد بین‌المللی سینمای ایران شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، جنگل‌های هیرکانی متراکم‌ترین ناحیه جنگلی ایران را تشکیل می‌دهند و بخش ویژه نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش که به این موضوع اختصاص دارد، با هدف ارتقای آگاهی عمومی به منظور حفظ و ضرورت همراهی جوامع انسانی در مدیریت جنگل‌ها با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو در ایران برگزار می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=411

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: