رئیس اداره فرش اداره کل صمت گیلان خبر داد: آغاز دوره‌های آموزشی ارتقاء مهارت فرش دست باف استان گیلان

باز باران خبر/رئیس اداره فرش اداره کل صمت استان گیلان گفت: دوره‌های آموزشی ارتقای مهارت فرش دست باف استان گیلان با هدف حفظ و افزایش کیفیت فرش‌های دست باف استان با همکاری مرکز ملی فرش ایران در استان آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ صفیه رجبی با اعلام این خبر افزود: اولین دوره از امروز ۴ اردیبهشت با ۴۰ کارآموز در شهرستان ماسال آغاز شده و به تدریج در مرکز استان و سایر شهرستان ها برگزار خواهد گردید.
این مسئول به تشریح اهداف این دوره ها پرداخت و افزود :ارتقای مهارت قالی بافان، یکی از عوامل ترغیب این صنف، برای تولید قالی و فرش های اصیل و نیز ترویج استفاده از روش های بهینه برای بکارگیری در این هنر و صنعت می باشد.
رئیس اداره فرش اداره کل صمت گیلان خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این دوره، افزایش بهره وری در بافت انواع قالی و فرش و کاهش هزینه های تولید این محصول می باشد
وی در پایان تصریح کرد: دوره ارتقای مهارت قالی بافان استان در ابتدای سال جاری، برای ۳۵۰ نفر از فعالان حوزه قالی و فرش دستباف، در قالب ۵ دوره آموزشی، بر اساس دستورالعمل های مرکز ملی فرش ایران برگزار، و برای شرکت کنندگان گواهینامه مهارت صادر می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=35265

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: