دیدار نماینده منتخب مردم رشت در مجلس با رئیس سازمان صمت گیلان

دکتر محمدرضا احمدی؛ نماینده منتخب مردم شریف شهرستان رشت در مجلس یازدهم با حضور در محل سازمان صمت با دکتر فرهاد دلق پوش دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان؛ در این دیدار، راههای توسعه و پیشرفت استان گیلان و استفاده از ظرفیت مناسب موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رئیس سازمان صمت گیلان سبقه و تجارب کاری و علمی؛ دکتر احمدی را در توسعه و اعتلای شهرستان رشت موثر دانست و گفت: علاقمندی به گسترش ظرفیتها و بهره مندی بهینه از پتانسیلهای موجود، می تواند منشاء خدمات ارزنده ای برای مردم شریف رشت گردد.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به سابقه فرهنگی و تاریخی گیلان و وجود فرهیختگان پرافتخار در این استان، پرورش و شکل دهی نیروهای انسانی اثربخش را برای پیشرفت استان ضروری دانست و اظهار داشت: شخصا به نیروی انسانی بعنوان بالاترین سرمایه معتقدم و ارتقاء  و جانشین پروری فرهیختگان را یک ضرورت میدانم.

وی با اشاره به اینکه ما ۹درصد ثروت دنیا را در اختیار داریم اما سهم ما از اقتصاد جهانی کمتر ازشش دهم درصد است، تصریح کرد: این موضوع به معنی این است که ما در سطح کشور به خوبی از ظرفیتها استفاده نکرده ایم و نتوانسته ایم این ثروت عظیم را تبدیل به اقتصاد پویا نماییم و بعضاً دیدگاه عقلانی و شایسته سالاری دیده نشده است.  

دکتر دلق پوش خاطر نشان کرد: گیلان در حاشیه دریای خزر نسبت به سایر استانهای شمالی به بازار کشورهای همسایه ۴۰ مایل دریای نزدیکتر است و این نشانگر موقعیت ویژه استان برای توسعه روابط اقتصادی با استفاده از امکانات فراوان گیلان است  که ما در سال گذشته با برنامه ریزی ویژه ای توانستیم به رشد دو برابری سرمایه گذاری در بخش صنعت و  بیشترین حجم صادرات غیرنفتی درسطح کشور نائل شویم.

دکتر احمدی نماینده منتخب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار اظهار کرد: در گیلان همواره افق های پائین مدنظر قرار داده شده که نتوانسته به حد کفایت رشد نماید و مردم انتظار تحول در امور را دارند و در گام اول وحدت و در گام دوم برنامه ریزی می تواند امکانات بیشتری را برای گیلان جلب نماید.

در این گفتگوی دو طرفه؛ بر وحدت و برنامه ریزی با استقاده از خرد جمعی برای جذب سرمایه و ایجاد اشتغال تاکید گردید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8888

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: