دیدار فرمانده سپاه قدس گیلان با خانواده سردار شهید حاج محمود قلی‌پور

سردار محمد عبدالله‌پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با خانواده “سردار شهید حاج محمود قلی‌پور” در رشت دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش باز باران خبر؛ سردار محمد عبدالله‌پور با خانواده «سردار شهید حاج محمود قلی‌پور» دیدار و گفت‌وگو کرد و یاد این سردار رشید اسلام در دوران دفاع مقدس را گرامی داشت.
فرمانده سپاه قدس استان گیلان در این دیدار با اشاره به ضرورت حفظ حرمت شهدا اظهار داشت: بسیاری از رزمندگان می‌دانستند که برنمی‌گردند همانند صحنه کربلا که امام حسین(ع) به یارانش فرمود کسی از این میدان زنده برنمی‌گردد و آنها هم وفاداری خود را به امامشان ثابت کردند.
سردار محمد عبدالله‌پور با اشاره به درخشش رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس بیان داشت: حاج محمود قلی‌پور نقش به‌سزایی در راه‌اندازی لشکر ۱۶ قدس گیلان داشت و اگر ایشان نبود ما امروز این لشکر پیروز را نداشتیم.
وی با بیان اینکه حاج محمود برای تشکیل لشکر ۱۶ قدس گیلان همه ساز و کارها را فراهم کرد تصریح کرد: ایشان برای راه‌اندازی و جان گرفتن این لشکر بسیار تلاش کرد؛ لشکری که برای فعالیت نیازمند ابزار و امکانات مختلف بود.
فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اخلاص بی‌نظیر سرداران شهید حاج محمود قلی‌پور و حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: روح بزرگ حاج قاسم نیز در تک تک ما اثر گذاشت و امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و از خانواده شهدا نیز التماس دعا داریم زیرا دعای خانواده شهدا در حق دیگران اثر دارد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه مرکزی رشت در این دیدار اظهار داشت: شهدا نحوه مرگ خود را انتخاب می‌کنند و در این راه شهادت را برمی‌گزینند.
حجت‌الاسلام حسین رهبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس و سردار شهید جهان اسلام و جبهه مقاومت همچون حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: حاج محمود قلی‌پور افتخار گیلانیان است و به عقیده من، ایشان همانند حاج قاسم سلیمانی بود.
به گزارش … سردار شهید حاج محمود قلی‌پور در سال ۱۳۳۲ در خانوده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود و رئیس ستاد لشکر ۱۶ قدس گیلان بود و بیش از یک دهه با منافقان در جنگل‌های شمال و غرب جنگید تا در دوران دفاع مقدس مدال پرافتخار شهادت را کسب کرد.
وی در دوران اوج شرارت‌های منافقان کوردل و دیگرَ گروهک‌های منحرف شرق و غرب با توجه به تخصص نظامی که داشت به اتفاق سایر همرزمانش مبارزه‌ای بی‌امان را با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز کرد.
با آغاز جنگ تحمیلی به‌سوی جبهه‌های نبرد با دشمنان اسلام شتافت؛ او سرپل ذهاب، مسئولیت حفاظت از پادگان ابوذر را برعهده داشت و با همت والایش جلوی سقوط حتمی پادگان را گرفت.
سردار شهید قلی‌پور در جنوب کشور نیز حماسه‌آفرینی کرده و از روحیه فوق العاده‌ای برخودار بود که موجب ترغیب و تشویق همرزمانش در این نبرد الهی می‌شد و سرانجام در تاریخ ۱۰ شهریور سال ۱۳۶۵ در منطقه حاج عمران جاودانه شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12711

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: