دو گیلانی همراه تیم ملی فوتبال نابینایان نایب قهرمان آسیا شدند

دو گیلانی به همراه تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان ایران مقام نایب قهرمانی آسیا را کسب کردند.

به گزارش باز باران خبر ، مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان اظهار داشت: در مسابقات فوتبال نابینایان قهرمانی آسیا در تایلند ، تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با همراهی محمدرضا شاد دل و مرتضی رمضانی موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد.

مرتضی ورزلدوست افزود: بر این اساس ، محمدرضا شاد دل از استان گیلان به عنوان مربی تیم ملی فوتبال نابینایان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا حضور داشت و این تیم با هدایت این مربی گیلانی در نهایت توانست مقام نایب قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: همچنین مرتضی رمضانی از استان گیلان نیز به عنوان دروازبان در تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان و کم بینایان ایران حضور داشت که تیم ملی با درخشش این دروازبان گیلانی و سایر بازیکنان توانست مقام نایب قهرمانی آسیا را کسب کند.

وی بیان کرد: تیم ملی فوتبال نابینایان ایران در جریان رقابت های قهرمانی آسیا ، با هدایت محمدرضا شاد دل و دروازبانی مرتضی رمضان از گیلان برابر تیمهای عمان، مالزی و ژاپن در مرحله مقدماتی به برتری دست یافت و در مرحله نیمه نهایی نیز تیم تایلند میزبان این مسابقات را مغلوب کرد تا علاوه بر راهیابی به فینال این رقابت ها، سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز بدست آورد.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: تیم ملی فوتبال نابینایان ایران در دیدار نهایی و فینال این رقابت ها ، با نتیجه یک بر صفر مغلوب تیم چین شد و به عنوان نایب قهرمانی قهرمانی آسیا دست یافت.

ورزلدوست در ادامه یادآور شد: در رقابت های فوتبال پنج نفره نابینایان و کم بینایان قهرمانی آسیا، زبده ترین تیم های کشورهای این قاره حضور داشتند که در کشور تایلند با هم به رقابت پرداختند.

رقابت‌های فوتبال پنج نفره در پارالمپیک ۲۰۲۰ با حضور هشت تیم برگزار خواهد شد که تاکنون حضور تیم‌های برزیل (قهرمانی ۲۰۱۸ جهان)، آرژانتین از قاره آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از قاره اروپا، ایران و چین از قاره آسیا و ژاپن به عنوان میزبان قطعی شده و یک سهمیه هم از قاره آفریقا در پارالمپیک توکیو حضور خواهد داشت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4349

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: