دو پروژه تجاری بزرگ در رشت به بهره برداری می رسد/ ثبات قیمت کالاهای اساسی در گیلان/ جریمه دو میلیاردو ۹۷۰ میلیون تومانی سطح عرضه

بازباران خبر/مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان از احداث دو مجتمع بزرگ تجاری خبر داد و گفت: بزودی دو مجتمع تجاری بزرگ آتیه سیروان در منطقه کم برخوردار مسکن مهر و مجتمع تجاری تفریحی سیتادیوم در جاده انزلی به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در جلسه کارگروه تنظیم بازار؛ که با حضور استاندار و اعضای کارگروه در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: دو مجتمع بزرگ تجاری با هدف ارائه خدمات مطلوب و یکپارچه جهت دسترسی بهینه شهروندان به محصولات مورد نیاز در شهر رشت در حال راه اندازی است. وی مجموع واحدهای صنفی ترسیم شده در دو مجتمع تجاری را بیش از ۸۰۰ واحد برشمرد و تشریح کرد: مجتمع تجاری واقع شده درمسکن مهر با ۵۰۰ واحد صنفی و سالن سینما و آمفی تئاتر و رستوران دارای روند پیشرفت بیش از ۹۰ درصد است و پروژه تجاری- تفریحی جاده انزلی با ۳۰۰ واحد صنفی بزرگ، سالن ورزشی، استخر و بازی کودکان در مراحل نهایی احداث است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان در این جلسه از ثبات قیمت کالاهای اساسی در استان سخن گفت و افزود: براساس بررسی های انجام شده کالاهای اساسی نظیر شکر، روغن خوراکی، گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ از لحاظ فراوانی، در ماه اخیر عرضه مطلوبی داشته و قیمت های آنها نیز به صورت ثابت و متعادل است.

تیمور پورحیدری افزود: با وجود افزایشی که در قیمت برخی از لوازم خانگی در برندهای مختلف و فضای رقابتی بازار بود اما میزان عرضه و تقاضای این کالاها در بازار مطلوب است اگر بازار برخی کالاها با رکود خرید مواجه هستند دلیل آن کاهش قدرت خرید مردم است.

وی اضافه کرد: طی هفت ماه گذشته تعداد ۶۳ هزار و ۱۹۸ بازرسی غیر قاچاق از بنگاههای اقتصادی انجام شده و پنج هزار و ۹۱۴ متخلف شناسایی شدند که به مبلغ۲ میلیارد و ۹۷۰میلیون تومان جریمه شدند. سه هزار و ۳۰۱ بازرسی نیز در حوزه قاچاق کالا انجام شد که از این تعداد ۱۸۰ بنگاه متخلف شناسایی و به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان جریمه شدند.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تاکید کرد: با توجه به کاهش جوجه ریزی در سطح کشور که متاًثر از حذف یارانه ها و افزایش قیمت نهاده ها بعد از آزاد سازی ارز ترجیحی است می توان با تزریق سرمایه در گردش به واحدهای هدف و ترغیب و حمایت از واحدهای تولید کننده ؛ در ایام پایانی سال از کمبود عرضه و افزایش قیمت گوشت مرغ جلوگیری کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=27979

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: