دولت موظف به ارائه لایحه جامع نظام رسانه‌ای به مجلس شد

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور، تأکید کرد: دولت مؤظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جبار کوچکی‌نژاد، در نشست با جمعی از مدیران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در گیلان، با اشاره به نقش محسوس فصای مجازی در جامعه، گفت: میزان بهره‌گیری از فضای مجازی در حال رشد است و باید زمینه لازم برای این بستر فراهم شده تا پشتیبانی قانونی از آن صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متأسفانه نتوانستیم قوانین متناسب و حمایت لازم از فضای مجازی را داشته باشیم.

وی با اشاره به استفاده اقشار مختلف مردم از این رسانه، گفت: در عصری که رسانه هدایت کننده افکار جامعه است باید مراقبت‌های ویژه از آن صورت گیرد چرا که شکل دهنده رفتار افراد در جامعه است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی با اشاره به لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور، تأکید کرد: دولت مؤظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.

کوچکی‌نژاد افزود: این طرح در صورت ارائه، با توجه به پایان عمر مجلس در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید حرمت خبرنگاران را بیشتر نگاه دارند، تصریح کرد: مسئولان بیشتر تمایل به تعریف و تمجید داشته و نقد را نمی‌پسندند و با تهدید سعی در هدایت رسانه در جهت اهداف و خواسته‌های خود هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز نباید باعث شود قلم به سمت قدرت بچرخد و این ناشی از ضعف قانون و عدم حمایت لازم از این قشر است.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در تغییر قانون خدمات کشوری به حوزه رسانه نیز توجه شده تا امنیت شغلی فعالان رسانه تضمین شود.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3277

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: