دولت به جای پردرآمدها یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ‌مسئله‌ عجیبی ‌که اخیراً در موضوع حذف یارانه برخی از دهک‌ها اتفاق افتاد ‌دولت به جای پردرآمدها، یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اصلاح ساختار بودجه‌ریزی در کشور را نیازمند یکسری مؤلفه‌ها دانست و عنوان کرد: تکیه اقتصاد ملی بر پایه فروش نفت خام و لزوم خارج شدن وابستگی کشور از درآمدهای نفتی امری است که از دیرباز امام راحل به آن تأکید فراوانی داشت و مقام معظم رهبری نیز بر ضرورت تحقق آن اصرار دارند.

شکری با بیان اینکه دشمنان با ملعبه قرار دادن نفت اهداف و سیاست‌های خصمانه خود را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پیاده می‌کنند تصریح کرد: اگر مسئولان اجرایی کشور از همان ابتدا به سخنان امام راحل و تأکیدات مقام معظم رهبری گوش داده بودند الان کشور در محاصره همه جانبه جنگ اقتصادی قرار نداشت.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس ضمن اشاره به بحث معافیت‌های مالیاتی با بیان اینکه تعداد این معافیت‌ها باید کاهش پیدا کند ابراز داشت: بنده به عنوان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارم اصلاً چیزی به نام معافیت‌های مالیاتی نباید در کشور وجود داشته باشد و اساس آن باید به کلی برچیده شود.

وی با تأکید بر اینکه تمام اقشار مختلف کشور باید مالیات خود را بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه ملاحظه‌ای پرداخت کنند اظهار داشت: مالیات ابزاری برای پیشرفت و توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و پس از جمع‌آوری و انباشت آن در خزانه، دولت‌ها می‌توانند نسبت به برداشت آن و حمایت از زنجیره تولید و اقتصاد کشور اقدام کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عدم وجود شفافیت مالیاتی در کشور را به عنوان یک نقطه ضعف بزرگ قلمداد کرد و اظهار داشت: مثال بارزی که کاملاً می‌تواند این نکته را به اثبات برساند مسئله‌ عجیبی است که اخیراً در موضوع حذف یارانه برخی از دهک‌ها اتفاق افتاد زیرا دولت به جای پردرآمدها، یارانه کم‌درآمدها را قطع کرد.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال ضمن انتقاد به عملکرد دولت در نحوه اجرای قانون حذف یارانه ثروتمندان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم شفافیت مالی و اقتصادی را به معنی واقعی کلام در کشور اجرا کنیم به اعتقاد بنده دیگر اصلاً نیازی به درآمد نفتی نیست و سهم آن در ردیف بودجه‌های سالانه به طور کامل حذف می‌شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4364

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: