هر فعالیتی که به سلامت و بهداشت مردم لطمه بزند باید متوقف گردد

بازباران خبر/نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان به ریاست رئیس کل دادگستری گیلان با موضوع راهکارهای چگونگی صدور مجوز بهره برداری از معادن کوهی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان با موضوع راهکارهای چگونگی صدور مجوز بهره برداری از معادن کوهی استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه سلامت مردم باید در اولویت امور باشد اظهار داشت: هر فعالیتی که به سلامت و بهداشت مردم لطمه بزند باید متوقف گردد.رئیس شورای قضایی استان با بیان مشکلاتی که در بهره برداری معادن استان وجود دارد گفت: معادن زیادی در استان گیلان وجود دارد و لازم است که قبل از بهره برداری، بررسی های لازم در خصوص قابلیت برداشت و پیوست های زیست محیطی آن صورت گیرد.

وی به دادستان های استان تاکید کرد: اگر بهره بردارانی که در سال های گذشته معادن به آن ها واگذار شده به ضوابط و مقررات پایبند نیستند و علاوه بر نارضایتی مردم موجب خسارت فراوان به محیط زیست و طبیعت می شوند باید از فعالیت آنان جلوگیری نمایند.این مقام ارشد قضایی با اشاره به لزوم تامین سلامت، بهداشت و آرامش و آسایش مردم تصریح کرد: مسئولان در واگذاری های جدید معادن، باید علاوه بر پشتوانه مالی به تخصص و مهارت و تجربه کاری بهره برداران توجه کافی داشته باشند.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز با بیان اینکه در اعطای مجوز های بهره برداری از معادن باید ابتدا ظرفیت سنجی های لازم صورت گیرد گفت: متولیان باید بر اساس نیاز استان و شرایط اقلیمی مکان استقرار معدن و با رعایت پیوست های خاک شناسی، عدم تعارضات اجتماعی و زیست محیطی اقدام به صدور مجوز نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حسب دستور رئیس کل دادگستری استان باید کارگروهی متشکل از دستگاه های متولی و نظارتی بر صلاحیت تمامی داوطلبان استخراج معدن و مجوزهای صادره نظارت و دقت داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=27317

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: