در صورت تامین قیر رایگان بیش از ۵۰ درصد کوچه های شهر املش آسفالت می شوند

باز باران خبر – سحر مسافر: جلسه مشترک شهردار و شورای  شهر و نماینده مردم  شهرستان های املش و رودسر  برگزار شد.
 در این نشست  دکتر آریا منش شهردار املش گفت: با یک و نیم میلیارد تومان اعتبار ۸۰ درصد بلوارها و خیابان های شهر املش در ۸ ماه گذشته چراغانی شده و برای تکمیل ۲۰ درصد باقیمانده آن به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.
وی افزود: ۸۰ درصد کوچه پس کوچه های شهر املش هنوز یا خاکی باقی مانده یا از وضعیت نامناسب و نامطلوبی برخوردار بوده و نیاز به آسفالت دارند.
شهردار املش خاطر نشان کرد: با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار ۴۲ هزار متر مربع آسفالت ۲۲ کوچه و خیابان های فرعی املش از اول خرداد آغاز شده و در ادامه تا پایان تابستان امسال علاوه بر این ۲۰ هزار متر مربع از کمربندی املش حد فاصل چهار راه تابستان نشین تا چهار راه کیازنیک با اعتباری معادل ۶ میلیارد تومان انجام می شود.
وی در ادامه گفت: در صورت تامین ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن قیر رایگان به شهرداری املش بیش از ۵۰ درصد کوچه پس کوچه های این شهر آسفالت می شوند.
  ذکری رئیس شورای اسلامی شهر املش  نیز در این جلسه مشترک ضمن پیشنهاد انتقال محل سه شنبه بازار املش از مناطق مرکزی شهر به پارک گلستان املش گفت: شهر املش به لحاظ قرار گرفتن در مجاورت استخر زر بیجار از یک سو و رودخانه شلمانرود از سوی دیگر و بناهای تاریخی در مرکز شهر از جاذبه های گردشگری بسیار بالایی برخوردار بوده و نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.
   رئیس شورای شهر املش افزود: از نگاه بعضی از مردم و مسولین، شهر املش شهر بن بستی است ولی این نگاه غلط است، چون املش داری نقاط گردشگری کم نظیری مثل تابستان نشین و استخر زر بیجار است که می‌تواند با جذب گردشگر و سرمایه گذار باعث اشتغال جوانان این شهرستان شود. 
    وی از اینکه شهرداری املش حق برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه شلمانرود را برای عمران شهری و شن ریزی معابر این شهر ندارد، گله کرد.
   گفتنی است در پایان این نشست حجت الاسلام محمد صفری، نماینده مردم شهرستان های املش و رودسر گفت: مرحله دوم حواله قیر رایگان در راه است و تا پایان خرداد بخشی از نیاز شهرداری املش در این زمینه تامین می شود.
وی اضافه کرد: تاکنون ۲۵ سرمایه گذار وارد شهر املش شده تا سرمایه گذاری کنند ولی زیرساخت ها در این شهر مهیا نشده و ۲۰ تا ۳۰درصد راه های روستایی املش هنوز خاکی باقی مانده و این کار را برای سرمایه گزاران دشوار می کند.
 وی در قالب پیشنهاد به شهردار و مجموعه اعضای شورای شهر املش گفت: مکان مناسبی را برای احداث پارک تفریحی ویژه بانوان جانمایی و احداث کنید که البته  در همین راستا سازمان شهرداری های کشور برای احداث آن بین۶ تا ۸ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اعطا می کند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31173

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: