در بحبوحه شیوع کرونا ساختار ورزش گیلان صدها برنامه فرهنگی ورزشی و عمرانی را به اجرا گذاشته است

باز باران خبر/ از زمان شیوع بیماری کرونا در اسفند سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در کنار مشارکت گسترده سمن ها در کمک به مقابله با این بیماری ،صدها برنامه فرهنگی ورزشی و عمرانی را به اجرا گذاشته است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، مریم بخشی توزیع بیش از ۲۱۰هزار بسته بهداشتی از سوی سازمان های مردم نهاد را از برجسته ترین کارکرد حوزه جوانان برشمرد و افزود: برپایی کمپ تمرین آموزش مجازی، آوای ورزش در همسایگی ، جشنواره دا و جشنواره بادبادک ها از جمله این فعالیت ها بوده است.

وی پویش بالانس ژیمناستیک،جشنواره های دوچرخه سواری در شهرستان های آستانه اشرفیه و لنگرود را یاد آور شد و گفت: اجرای طرح ساختار قامتی زنان در روستاهای گیلان ، رکورد گیری حلقه ایروبیک در رودبار و برپایی کارگاه آموزش هاکی و نیز مسابقه التیمنت فریزبی درساحل تازه آباد از جمله دیگر تلاش های ورزش گیلان در ماههای شیوع بیماری کرونا بوده است .

بخشی برگزاری جشنواره ورزش های هوایی را که همواره با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه می شود را از مهمترین برنامه های این ایام بر شمرد و افزود:برگزاری جشنواره های خیابانی و اجرای حرکات نمایشی موتور کراس در پیست آستانه اشرفیه نیز در ماههای گذشته بطور مستمر به اجرا گذاشته شده است.

وی تشکل های مردم نهاد را بازوی توانمند دولت در اجرای فعالیت های اثربخش خواند و با اشاره به اینکه تا پایان سال گذشته، ۱۰۶ سمن مجوزدار در استان به ثبت رسیده، افزود: از این تعداد۸۲ سمن فعالیت گسترده از جمله درحوزه مبارزه با کرونا داشتند‌.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اهدای چهار دستگاه اکسیژن ساز توسط جوانان به بیمارستان ها طی ماههای گذشته، خاطرنشان کرد: در همین مدت صد مشاوره تلفنی توسط سمن‌های گیلان انجام شده است.وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد “همت جوانانه و کمک مومنانه” تصریح کرد: بخش عظیمی از کمک‌ها به نیازمندان و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا ، توسط جوانان انجام شده است.

بخشی با تاکید بر اینکه گیلان یکی از ۱۱ استان پیشگام در حوزه کمک به نیازمندان و کادر درمانی گیلان است، افزود: جوانان گیلانی توانستند با هم افزایی،تلاش و خودباوری آبروی استان را حفظ کنند‌و تعداد ٨٠٠٠پکیج معیشتی وچندین هزار بسته بهداشتی ونوشت افزار بین افراد کم برخوردار جامعه توزیع نمودند.

لازم به ذکر است با شروع فصل سرما وپویش جوانان پیشگامان خدمت و سلامت بسته هایی در قالب لباس گرم و پکیج معیشتی توسط جامعه ورزش و جوانان گیلان در اختیار اقشار کم برخوردار قرار خواهد گرفت.وی حفظ کرامت انسانی و تلاش برای آبادانی گیلان را برآیندی از همگرایی مردمان این دیار خواند و گفت: گیلانیان همواره در همه صحنه های مهم و حساس حضوری مقتدر انه دارند.

بخشی در بخش دیگری از سخنان خوداجرای پروژه های عمرانی را بسیار حائزاهمیت بر شمرد و گفت : همه پروژه های عمرانی در سطح استان گیلان برغم تنگناهای مالی با نگاه ویژه وزارت ورزش از روند رو به رشدی برخوردار است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16877

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: