درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۹ تحقق نمی‌یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی سهم مالیات در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۹ تحقق پیدا نمی‌کند.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از تسنیم، سید کاظم دلخوش افزایش سهم ۳۰ تا ۴۰ درصدی مالیات در بودجه ۹۹ و عدم تحقق این درآمد در سال آینده را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: فرار مالیاتی، اقتصاد زیرزمینی و نبود بانک اطلاعاتی قوی و شفاف در کشور از جمله موانع تحقق درآمدهای مالیات در کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سقف بودجه عمومی در سال آینده را ۴۸۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: بخشی از درآمدهای لایحه بودجه باید از محل فروش نفت تأمین شود البته بر اساس برنامه اصلاح ساختار بودجه‌ریزی در کشور سهم نفت امسال در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش زیادی پیدا کرده است.

دلخوش در پاسخ به این پرسش که آیا سازوکارها و بسترهای لازم برای تحقق درآمدهای مالیاتی هم‌اینک در کشور وجود دارد یا خیر عنوان کرد: به عقیده بنده این زمینه و شرایط در کشورمان به‌هیچ عنوان فراهم نیست بنابراین بدون شک تحقق درآمدهای مالیاتی که در بودجه ۹۹ به آن اشاره شده کار بسیار سختی است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم اوراق مشارکت نیز در بودجه سال آینده افزایش پیدا کرده است خاطرنشان کرد: درآمدهایی که دولت در نظر گرفته اگر تحقق پیدا کند مشکلات اقتصاد کشور بیشتر از این افزایش نمی‌یابد اما در صورت عدم تحقق آن به‌طور قطع با چالش‌ها و معضلات جدیدتری روبه‌رو می‌شویم.

وی از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آتی و پیش‌بینی‌هایی که دولت در این زمینه انجام داده است سخن گفت و تصریح کرد: تمام این تصمیمات در حالی توسط دولت اتخاذ شده که در سال آینده با تورم  35 تا ۴۰ درصد روبه‌رو هستیم بنابراین افزایش ۱۵ درصدی حقوق و دستمزدها کفایت نمی‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قرار بود افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام و به کارکنان با حقوق کمتر توجه بیشتری شود عنوان کرد: مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی به‌ویژه در ماه‌های اخیر مردم و قشر کارمند را دچار تنگناهای زیادی کرده بنابراین حمایت جدی‌تر دولت از آنان بیشتر از هر زمان دیگری لازم است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی وجود ایرادات بسیار زیاد در لایحه بودجه ۹۹ در مقایسه با لایحه ۹۸ را مورد تأکید قرار داد و گفت: انتظار داریم برای مباحثی نظیر اشتغال و بیکاری جوانان، مشکلات کشاورزان و بحث خسارت‌های سیلاب و آبگرفتگی‌های گسترده در شهرها و روستاها نیز در لایحه بودجه ۹۹ سهمی در نظر گرفته شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6257

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: