دانش‌آموزان گیلانی جزو چاق‌ترین دانش‌آموزان در کشور هستند

باز باران خبر/ کنفرانس مطبوعاتی هیئت ورزشهای همگانی استان گیلان به ریاست علیرضا زهری در ورزشگاه میرزا کوچک خان رشت برگزار شد.

رییس هیات ورزش های همگانی گیلان با اشاره به ضرورت توسعه ورزش های همگانی در جامعه گفت:بعد از اشاعه ویروس کرونا نقش ورزش همگانی در جامعه پررنگ‌تر شده است.چون با تحرک داشتن و انجام فعالیت‌های ورزشی می‌توانیم سطح ایمنی بدن را بالا برده و جلوی خیلی از بیماری‌ها از جمله پیشروی ویروس کرونا را بگیریم.

علیرضا زهری، با بیان اینکه ۲۵ درصد دانش‌آموزان گیلانی از اضافه وزن رنج می‌برند، اظهار کرد: دانش‌آموزان گیلانی جزو چاق‌ترین دانش‌آموزان در کشور هستند.

وی با بیان اینکه شعار و هدف اصلی ما در فدراسیون ورزش های همگانی تغییر رویکرد درمان محوری به پیشگیری و سلامت محوری است،افزود:توسعه‌ی ورزش‌های همگانی در شرایطی که بی‌تحرکی و مشکلات و بیماری‌های ناشی از زندگی شهری، سلامتی بسیاری از شهروندان را تهدید می‌کند، می‌تواند راه حلی برای کاهش مشکلات ناشی از زندگی شهری باشد. چنانچه که هم اکنون شاهد هستیم عدم ورزش کردن در بین افراد جامعه باعث بروز بیماری‌های مختلف شده است.

رئیس ورزش های همگانی استان گیلان با بیان اینکه ۶۰ درصد افراد جامعه دارای کم تحرکی هستند، تصریح کرد: هیچ راهی برای سلامتی جز با ورزش کردن وجود ندارد.به همین دلیل ما در ورزش های همگانی ،با کمک اصحاب رسانه از همه مردم دعوت می‌کنیم که مقوله ورزش را جدی بگیرند.

زهری با بیان اینکه اصحاب رسانه با افزایش حساسیت مردم در جدی گرفتن مقوله ورزش می توانند به فدراسیون کمک کنند، افزود:در طی این ۶ ماه اخیر دو جلسه در شورای عالی استانداری برگزار کردیم تا بتوانیم حساسیت این قضیه را هم در بین مسئولین و هم مردم جامعه افزایش دهیم.

وی همچنین با بیان اینکه به کمیته ورزش های همگانی بانوان و سالمندان نگاه ویژه‌ای شده است، ادامه داد:هدف ما در هیئت ورزش های همگانی استان گیلان این است که با یک تیم قوی از نخبگان ورزشی که دانش این کار را دارند،در این زمینه فعالیت کنیم ،تا خروجی کمیته به نفع مردم تمام شود.

رئیس هیئت ورزشی استان گیلان با بیان اینکه استان ما در ارائه پیام ها و تولید حرفه‌ای محتوا رتبه نخست را از سوی فدراسیون ورزش های همگانی در کشور به دست آورده است، گفت: همه تلاش ما در طی مدت این شش ماه این بوده است که اهمیت ورزش های همگانی را در جامعه نهادینه کنیم.

زهری ،همچنین از« طرح شهر فعال » در حوزه ورزش های همگانی خبر داد و گفت: بسترسازی برای یک شهر زیست پذیر و نیز شهر دوستدار ورزش از شاخص های اصلی شهرفعال ورزشی است. در همین راستا یکی از طرح‌هایی که ما به عنوان نمونه در شورای عالی ورزش های همگانی استان ارائه دادیم،ساماندهی پارک‌ ها بود. برای اینکه در هر پارکی یک پایگاه سلامت داشته باشیم که این مقوله نیازمند همکاری دستگاه های مختلف از جمله شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان گیلان در پایان از ارائه بیش از ۹۰ ویدیو آموزشی، طرح های گرافیکی و همچنین ارائه ۳۰ لایو ورزشی و اجرای جشنواره‌های مختلف ورزشی و همچنین انجام‌تفاهم‌نامه هایی با سازمان زندان های استان گیلان، سپاه قدس گیلان ،آموزش و پرورش، هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها در طی مدت ۶ ماه اخیر خبر داد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=17365

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: