خروج بیمارستان رسول اکرم(ص) و نیروی دریایی رشت از حالت ایزوله

استاندار گیلان از خروج بیمارستان های رسول اکرم و نیروی دریایی رشت از حالت ایزوله خبر داد و گفت: از این پس هیچگونه بیمار کرونایی در این بیمارستان ها پذیرش نخواهند شد.

به گزارش باز باران خبر، ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: از اعضای ستاد جهت اجرای مصوبات و پیگیری های ستاد ملی و استانی تقدیر می کنم.

وی اجرای مصوبات ستاد را از مولفه های مهم برای توفیق بیشتر جهت هدف گذاری که برای مدیریت این بیماری انجام شده عنوان و تصریح کرد: فاصله گذاری اجتماعی و کاهش ترددهای مردم در اجتماع از عوامل موفقیت برای مقابله با ویروس کرونا است که در ۲۰۸ کشور دنیا نیز که با این بیماری درگیر هستند در حال اجراست.

زارع با بیان اینکه در برخی از کشورها با استفاده از قوه قهریه به مقابله با این ویروس پرداختند گفت: ملت شریف ایران و گیلان داوطلبانه به جنگ با این ویروس رفتند و در غالب گروه ها و تشکل های مردم نهاد اقدامات خوبی انجام دادند.

استاندار گیلان با تاکید بر پرهیز حضور غیرضروری مردم در اجتماعات و خیابان ها، خاطرنشان کرد: براساس تصمیم ستاد ملی، محدودیت تردد خودروهای غیربومی تا پایان فروردین ادامه داشته؛ اما با توجه به آغاز فصل کشاورزی و تردد شهروندان برای حضور در مزارع شالیزاری تردد بین شهرستانی تسهیل خواهد شد.

وی یکی دیگر از تصمیمات ستاد عالی مقابله با کرونا را آغاز به کار اصناف و کسب و کارهای کم ریسک پس از ۲۳ فروردین عنوان کرد و افزود: بررسی های لازم باید از سوی سازمان های مربوطه برای مشاغل پر ریسک انجام شود تا به محض اعلام آغاز فعالیتشان، شروع به کار کنند و خطری جامعه و آنها را تهدید نکند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در ستاد استانی میتوان تصمیماتی درون استانی داشته باشیم گفت: حفظ سلامت و مدیریت این بیماری بسیار مهم است؛ بنابراین  باید تصمیمات خردمندانه در این ستاد گرفته شود.

وی با بیان اینکه نمی توانیم خط های تولید را تعطیل کنیم، یادآور شد: شروع بکار این واحدها با رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری و ضدعفونی کردن سطوح انجام خواهد شد.

زارع با اشاره آغاز فعالیت دوره دکتری دانشگاه ها از پایان فروردین خاطرنشان کرد: دانشجویانی که قصد حذف واحد یا انصراف از تحصیل در ترم جاری داشته باشند هم بر اساس تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا در سنوات تحصیلی آنها محاسبه نمی شود.

استاندار گیلان یادآور شد: طرح فاصله گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین به جدیت در استان دنبال خواهد شد.

زارع یکی از مصوبات جلسه امروز را آزاد سازی برخی از بیمارستان های استان از بستری کردن بیماران کرونایی در پی کاهش تعداد مبتلایان بیان کرد و گفت: بنا به تشخیص دانشگاه علوم پزشکی، ۲۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی برای بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

استاندار گیلان همچنین از خروج بیمارستان های رسول اکرم و نیروی دریایی از حالت ایزوله خبر داد و اضافه کرد: از این پس هیچگونه بیمار کرونایی در این بیمارستان ها پذیرش نخواهند شد.

وی از پایان فعالیت بیمارستان صحرایی سپاه در بیمارستان رازی نیز خبر داد و افزود: از  ۲۰فروردین نیز دو بیمارستان در شرق گیلان شامل بیمارستان لاهیجان و لنگرود برای بیماران کرونایی در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار گیلان تصریح کرد: از این پس درمانگاه‌های متعلق به سپاه گیلان می‌توانند تا ساعت ۲۴ فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در تولید محلول های ضدعفونی کننده و ملزومات بهداشتی اقدامات خوبی انجام شده است ولی لازم است که این مدیریت در توزیع به نحوه احسن انجام شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8700

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: